Myszka i klawiatura nie działa

0

Witam,
Mam taki dziwny problem, którego nikt nie potrafi mi naprawić. Posiadam system Windows 7, który rok temu był aktualizowany za darmo do W10 i w ciągu 30 dni powrócony do W7. Od tamtego czasu nie działa mi myszka i klawiatura, jeśli przed siódemką zostanie uruchomiony dowolny inny system (np. Linuxy albo inny windows). Działa jedynie stara myszka PS/2 którą się loguję i kilkakrotnie restartuje komputer, żeby normalna myszka zadziałała. Po którymś restarcie zaczyna działać. Zainstalowałem na drugiej partycji inny windows 7 i w nim problem jest identyczny - jeśli uruchomie jakikolwiek inny system, niż Windows 7, to potem na siódemkach nie działa myszka i klawiatura.

PS: Dodam, że przy uruchamianiu komputera normalnie ledy od myszki się palą, klawiatura przy wyborze systemu działa i dopiero w momencie ładowania siódemki "Trwa uruchamianie systemu Windows" wszystko gaśnie. Tak samo jest zresztą z podłączonym padem do grania.

0

Jak zaskoczy przeinstaluj sterowniki do chipsetu, najlepiej najnowsze od producenta.
BIOS czy UEFI?

0

Możliwe, że instalowałeś Windows 7 w trybie UEFI, a w przypadku tego systemu powinno się go instalować z rozruchu w standardowym trybie BIOS.

0

Właśnie, jeśli się da to wyłącz UEFI; nic ci nie daje a jest źródłem niepotrzebnych kłopotów.

0
Azarien napisał(a):

Właśnie, jeśli się da to wyłącz UEFI; nic ci nie daje a jest źródłem niepotrzebnych kłopotów.

w jaki sposób wyłączyć UEFI? Szukałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje, ale wczesniej nie miałem czasu się za to konkretnie zabrać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0