Przegrzewający się Laptop

0

Cześć. Mam pytanie o Laptop Asus i3 K72J
Pisałam kiedyś tu o tym.
Rozkręciłam Laptop, ale wymianę wentylatora zostawiłam fachowcowi. Chociaż rozkręciłam go sama wyczyściłam radiator ten przy wylocie był zapchany na około 2-3 mm, ale nadal wiatrak chodził jak traktor a laptop się przegrzewał.
Nie poradziłam sobie z tym bo odlepiłam z wentylatora gumki które ułatwiają jego dokładne utrzymanie we właściwej pozycji a nie wiem jak fachowo się nazywają by takowe kupić(też prośba na przyszłość jak to się nazywa, czego szukać, na allegro czy w sklepach)

I tak: jest lepiej.
Wentylatora nie słychać Laptop po 3 minutach pod obciążeniem(oglądaniem filmu pod Windows MediaPlayerem) chodzi i nie wyłącza się z przegrzania jak wcześniej. Mimo to widać delikatne zatrzymanie(klatkę) Totalny laik jak moja mama tego pewnie nie zauważy od razu. Ale i tak podczas oglądaniu filmu po kilku minutach około 5, zaczyna parzyć w okolicach wylotu powietrza i to mi się nie podoba.

Może się nie wyłącza jak wcześniej z przegrzania, ale że parzy na a oglądaniu film w okolicach wylotu powietrza? raczej nie powinien,
Zainstalowany jest Windws 7 ale 64 bitowy przy 2 RAMu i bez sterowników do karty graficznej itp stąd mogę sobie wytłumaczyć że te minimalne skoki na oglądaniu filmu są przez to.
Ale żeby parzył przy wylocie powietrza na oglądaniu filmu ? Wątpię by fachowiec pastę wymienił na procesorze bo wziął ino 50 zł i to tylko za pierwszym razem. Jak twierdził że go wyczyścił a wyczyściłam go ja.(Brud i kurz) Ale gumki wyżej wspomniane się już nie kleiły i tak to założyłam na zlituj się. Więc oddałam ponownie gdyż niby zrobił a wiatrak na starcie się nie kręcił(nie wiem jak dalej) ale za chwilę się przegrzał po czym wyłączył . Oddałam ponownie nic więcej nie wziął ale niby wiatrak wymienił na nowy,

Fakt jest taki
że nie chodzi jak traktor i po 3 minutach się nie wyłącza z przegrzania. Ale ten gorący wylot( przy filmach) i te tylko 50n zł za pierwszym razem dla mechanika, a po wymianie wiatraka na nowy zero dopłaty. Coś na pewno zrobił, mimo to nie podoba mi się to. Ja też jestem laiczką ale coś nie coś robię sama..

Co o tym sądzicie? Nie chodzi mi tyle o mechanika co by laptopa zrobić.
Może to ze procesor i3 i 64 bitowy system przy 2 RAMuu plus film za dużo? Za długo leżał ostatnio nie pamiętam dokładnie czy też tak okolice wydechu powietrza się grzały wcześniej.

I jeszcze jedno na tych szynach odprowadzających ciepło z procesora do radiatora jest przebarwienie czarne około półtora centymetra to ma znaczenie ? tak w większości są koloru miedzianego(nie sprawdzałam czy to miedź, może to tylko farba odpadła czy się utleniła)

1

Zainstaluj sobie sterowniki do karty graficznej bo to żaden problem pobierz program do sprawdzenia temperatur np. speedfan i zobacz a najlepiej pokaż jakie temperatury ma komputer w spoczynku czyli jak uruchomisz go i nic na nim nie robisz i pokaż jakie ma np. podczas oglądani filmu gdzie zacina. Ten wentylator po wymianie w końcu działa czy nie ? Podejrzewam, że tak skoro strumień gorącego powietrza wychodzi z laptopa. Jeśli będą za wysokie temperatury to prawdopodobnie ktoś nie wymienił lub źle wymienił pastę chłodzącą lub wentylator do d**y.

0

ten lapek ma z 7 lat to równie dobrze mogła nastąpić degradacja rdzenia od temperatur i nic nie zrobisz (już w recenzjach w 2010 pisano o wysokich temperaturach), można kupić podkładkę chłodzącą, albo zejść z taktowania cpu w ustawieniach zasilania windows, najlepiej powoli zbierać na nowszy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1