PHPStorm - automatyczne zapisywanie zmian na serwerze

0

Cześć!
Ostatnio zacząłem używać IDE zamiast po prostu edytora. Niestety mam problem z automatycznym wrzucaniem zmodyfikowanych plików na serwer. Niby mam wszystko poprawnie ustawione, jednakże przy zapisie jedyne co mi się pojawia to informacja o tym że plik został zmodyfikowany, czy chcę go zapisać. Jest to dla mnie dość uciążliwe gdyż z racji przyzwyczajenia do automatycznego uploadu zapominam to klikać i dziś już straciłem dobre 2/3 godziny.
Jeszcze w woli ścisłości:
Wszystkie ustawienia działają poprawnie (przy kliknięciu aby je wrzucił nie ma najmniejszego problemu)
Opcje Automatic Upload mam zaznaczoną
Na serwer loguję się z uprawnieniami root'a więc nie ma mowy o złych permissionach (Chociaż i tak są poprawne. A co do rota się nie czepiajcie, nic nie zepsuję a wpisywanie za każdym razem sudo jest dla mnie uciążliwe).
Czy jest może jakaś opcja ukryta gdzieś w jakimś innym menu? (czy tylko ja mam wrażenie że to ide projektował ktoś kto nigdy nie używał komputera?)

0

Czy to aby na pewno dobre podejście? Zapiszesz plik z jakimś var_dump'em albo die/exit i to ma lecieć na produkcję? Natomiast co chodzi o sam problem jest taka opcja automatic upload (tools -> deployment) - korzystasz z niej?

0

@axelbest: Nie na produkcję tylko na prywatny devel z którego dopiero git'em na devel firmowy. Tak używam. Serwer zmapowałem, opcje automatycznego wrzucania zaznaczyłem. Mimo to nie śmiga.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0