Win10 PRO - tanie klucze na aukcjach

0

Siemanko,
jeśli ta sekcja wyda się wam zbyt długa - można przeskoczyć do części z pytaniami :) Chciałbym poznać wasze zdanie co sądzicie o moim postępowaniu :) Mam w domu stacjonarkę do której dokupiłem kiedyś system Win8.1 home BOX, następnie MS miał ofertę darmowego upgrade'u do WIN10, co też uczyniłem. Posiadam też dwa lapki (jeden z win10 domyślnie, a drugi miał preinstalowany win8.1 home).

Jakiś czas temu (może i głupio zrobiłem) kupiłem na allegro 3 klucze, za pomocą których zaktualizowałem wszystkie systemy do wersji PRO. Aktywacja przeszła bez problemu, sprzedawca bardzo szybko przesłał klucze, system zaktualizował się także bez problemu. Poniżej przedstawiam parę pytań, bo niedawno spotkałem się z bardzo dziwną sytuacją:
Niecałe 3 lata temu kupiłem na allegro klucz do eset smart security (kosztował około 30zł licencja na 1pc, na 2 lata) - działał bez problemu. Kolega kupił z tej samej aukcji klucz dla siebie i dostał przedłużenie na 3 lata (wynik jakiegoś błędu czy coś), w listopadzie ubiegłego roku licencja kolegi została zablokowana - eset stwierdził że klucz pochodzi z dystrubucji poza europą i tyle. Nie chciałbym, aby moje legalnie kupione klucze oraz systemy (box i te preinstalowane) zostały zablokowane.

----Pytania

 1. Czy aukcje na allegro oferujące klucze do win10 PRO w cenach rzedu 20~80 złotych są w pełni legalne i warte zaufania?
 2. Czy mając na komuterze win8.1 Home Box, po jego zupgrade'owaniu do Win10, a następnie aktualizacji za pomoca klucza z allegro do win10 PRO tracę jakieś przywileje?
 3. Czy kupując klucz niewiadomego pochodzenia (np. allegro), który potem zostanie zablokowany (opis sytuacji w długim tekście powyżej) - mogę się zwrócić do sprzedawcy o zwrot pieniędzy (zakładam że jak najbardziej, ale aukcje nigdy nie zawierały informacji typu "klucz pochodzi z dystrybucji azjatyckiej i może zostac deaktywowany przez firmę xxx")
 4. Jak można sprawdzić legalność klucza do WIN10? Znacie jakieś sprawdzone sposoby? Chciałbym coś wiedzieć zanim po prostu zadzwonię na infolinię
 5. Czy M$ w takiej sytuacji jest na tyle pobłażliwy, aby nie robić żadnych nieprzyjemnych konsekwencji? W końcu wszystko mam legalne i opłacone (mam też na to nr akcji i maile z informacjami o zakupach)
 6. Czy w momencie, gdy moje klucze przestaną być aktywne (np MS je zablokuje) - to czy będę mógł bez problemu zdegradować system do wersji HOME? czy może M$ zrobi to jakoś zdalnie za mnie?
1

Przy tak dużej różnicy w cenie między aukcją i sklepem, te klucze mogą być nawet z jakiegoś generatora i przestać działać z którąś aktualizacją (bo regularnie dodaje się nowe testy celem odłowienia takich właśnie kluczy).

0

jeśli masz fakturę na zakupione klucze to co najwyżej czeka Cię przeprawa o odzyskanie kasy. Jeśli nie masz to to nie są legalne klucze.

 1. nie wiadomo i nie
 2. to pytanie do MS
 3. zwrócić się zawsze możesz ale jak to się skończy
 4. zadzwonić na infolinię
 5. jeśli gość sprzedawał lewe klucze to one NIE SĄ LEGALNE, a to że za nie zapłaciłeś nic nie znaczy
 6. wyświetli Ci się info, że ten system może nie być legalny. Z tego co wiem jedyna opcja to postawienie systemu na nowo (przywrócenie z kopii) na oryginalnych kluczach

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1