ssd + hdd Jak to połączyć.

Odpowiedz Nowy wątek
2017-01-16 20:40

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 tygodnie temu

0

Cześć,
Przepraszam za średni temat, niestety nic lepszego nie umiem wymyślić (przez co również nic nie znalazłem w szukacje)
Mianowicie mam 2 dyski, jeden ssd, drugi hdd. Na ssd chce mieć system + 2/3 najpotrzebniejsze i najczęściej używane programy. Jednakże sam dobrze wiem że jeśli ssd będzie partycją c to nawet przez przypadek będę na nim instalował śmieci. Więc chciałbym się was zapytać jak mogę zrobić aby najlepiej ssd był partycją D, na nim był system, jednakże wszystko inne było defaultowo instalowane na partycji C?

Pozostało 580 znaków

2017-01-17 08:53

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 20 godzin temu

0

to nic nie zmieni bo defaultowo to jest tam gdzie jest system. Jeśli tak bardzo boisz się syfu na SSD/że go zapchasz to wszystko co instalujesz instaluj na HDD i już.


Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

2017-01-17 09:42

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 tygodnie temu

0

No jeśli nie da rady to będę tak robił. Kiedyś w komputerze zmieniałem defaultowy dysk zapisu w systemie, jednakże pamiętam że były wtedy jakieś dziwne problemy z pulpitem (już nie pamiętam co). Czy w 10 nadal tak jest?
Co do samej instalacji to czy włożyć po prostu SSD, zainstalować system i dołożyć hdd?

Pozostało 580 znaków

2017-01-17 10:18

Rejestracja: 7 lat temu

Ostatnio: 20 godzin temu

0
  1. da radę, ale Program Files, Users itp. katalogi i tak są tworzone podczas instalacji systemu i nie da się gdzie indziej posadzić katalogu windows a gdzie indziej PF. Można to zmienić PO instalacji ale wg mnie przy czystym systemie nie ma to większego sensu - lepiej "dyskożerne" aplikacje (jak np. gry) instalować po prostu gdzie indziej podając ścieżkę inną niż domyślna podczas instalacji.
  2. można zainstalować windowsa na dowolnym dysku/partycji byle by było odpowiednio dużo miejsca. Wcale nie musi to być c: - tak się przyjęło i tyle.
  3. nie wiem co to było więc nie potwierdzę czy w W10 też tak jest :p
  4. system możesz albo przenieść z HDD na SSD (da radę nawet z dużego HDD przenieść na mniejszy SSD o ile dane na partycji systemowej nie przekraczają pojemności dysku SSD) - system wtedy nawet "nie zauważa" zmiany dysku. Problem może być jedynie wtedy, kiedy masz np. na c: zainstalowane gry czy np. filmy.
  5. możesz nie wypinając HDD dołożyć SSD, zmienić kolejność botowania w BIOSie i zainstalować czysty system na SSD. Jeśli gdzieś się nie pomylisz to będziesz miał dwa systemy - stary na HDD i nowy na SSD.

Chcesz pomocy - pokaż kod - abrakadabra źle działa z techniką.

Pozostało 580 znaków

2017-01-17 10:34

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 15 godzin temu

Lokalizacja: Piwnica

0

przecież SSD jest właśnie po to aby takie "śmieci" drobne pliki, pamięć podręczną ładować o wiele szybciej od talerza ponieważ ma szybki czas dostępu i większą ilość operacji IOPS, przerzucając te pliki nie dość, że neutralizujesz plusy z SSD to jeszcze narażasz się na błędy systemowe w przyszłości, bez sensu dude;


Pozostało 580 znaków

2017-01-18 18:14

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 1 dzień temu

0

Jednakże sam dobrze wiem że jeśli ssd będzie partycją c to nawet przez przypadek będę na nim instalował śmieci. Więc chciałbym się was zapytać jak mogę zrobić aby najlepiej ssd był partycją D, na nim był system, jednakże wszystko inne było defaultowo instalowane na partycji C?

Nawet jeśli ci się uda to po takiej zmianie „przypadkowe śmieci” będą trafiały na D, i nic ci to nie da.

Pozostało 580 znaków

2017-01-18 22:23

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 tygodnie temu

0

Wbrew pozorom da ponieważ SSD ma 240 GB a hdd 2 TB

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0