PC / Win 10 / upgrade

0

Witam , otóż mam pewne pytanie dotyczące hardware'u komputer czy opłaca się coś dokupić do niego np. czy druga kość ramu 8gb by pomogła czy coś w innym stylu , gdyż na razie komputer chodzi dobrze lecz chciałbym go podrasować i czy win 10 będzie na nim poprawnie chodził i szybciej niż obecna 7 , wiem wiem wymagania są ale sami wiecie z tym jest jak z wymaganiami do gier niby spełnia a gra chodzi na 10 fps .
Specyfikacje komputera :
*karta graficzna : NIVIDIA GeForce GT 630
*procesor : AMD FX(tm)-6100 Six Core Processor 3.30 GHz
*ram : 8gb
*system win 7 64 bitowy .

0

Z kartą graficzną, którą się wsadza w biurowe komputery do Office'a w zbyt wiele nowych gier nie pograsz.

0

Chcesz żeby system szybciej wstawał? (i masz HDD?) kup SSD.

Zależy do jakiego typu pracy "chcesz go podrasować". Gry? Obróbka grafiki? Przeglądanie internetu? :D
Co do Win10 to...raczej będzie chodził podobnie, może trochę szybciej wstawał (pod warunkiem, że akurat nie będzie update nad którymi nie można zapanować bez "zabawy").

0
Rev napisał(a):

Z kartą graficzną, którą się wsadza w biurowe komputery do Office'a w zbyt wiele nowych gier nie pograsz.

Ej na tej karcie graficznej Wiesiek 3 bez ścinek leciał więc spokojnie :D
A co do tego czego oczekuję to przyspieszenia pracy komputera, wiecej fps'ów w grach i ostatnio zauważyłem że eclipse mi się przycina więc coś w tym jest .

0

Jeśli nie programujesz w Javie ani nie używasz czegoś co potrzebuje ogromnej ilości RAM-u to różnicy między 8 a 16 GB nie zauważysz.
Ja nie widzę różnicy między 4 a 8 GB – póki nie włączę maszyny wirtualnej która połowę zje, oraz widzę niewielką różnicę między 2 a 4 - póki nie odpalę Eclipse'a czy czegoś innego javowego.

gdyż na razie komputer chodzi dobrze lecz chciałbym go podrasować

Skoro chodzi dobrze, to podrasować w jakim sensie? Jak ci gra słabo chodzi to zmień grafikę.

i czy win 10 będzie na nim poprawnie chodził

Nie ma powodu, by nie chodził.

i szybciej niż obecna 7

Szybciej nie będzie, zwłaszcza że w Win10 domyślnie aktywny jest zamulacz pod nazwą Windows Defender. Po jego wyłączeniu (w rejestrze – wyłączenie w GUI jest tylko do restartu) będzie chodził jak siódemka.

Czas startu systemu mnie nie interesuje, bo od czasów Windows 98 jest coś takiego jak uśpienie i hibernacja.

0

Jeżeli przycinać zaczęło ci się coś co się do tej pory nie cięło, znaczy że masz syf w systemie, najwyższy czas na format lub wywalenie zbędnych rzeczy z autostartu. ewentualnie sprawdź czy dysk zaraz nie powie "umarłem"

0

Programowanie w Javie owszem ale zastanawia mnie jedno czy opłaca mi się kupować dysk ssd i dwie kości ramu po 8gb dla tego co uzyskam po zmiannie .

0

Chcesz zmiany? Przeznacz jakieś 4k na i5 + gtx 1060 + 16gb ramu + odpowiednia do tego płyta główna + zasilacz i wtedy przez najbliższe lata nie będziesz się martwił o fpsy w fullhd na wysokich/ultra.

Dla tych co napisze że procek nie ważny, otóż ważny, znam parę gier na których procek autora z tą kartą by był wąskim gardłem, a jak każdy rozsądny gracz wie - lepiej zeby to grafa była wąskim gardłem bo następny upgrade sprzętu będzie tylko względem karty a nie całości.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1