Komunikacja RS 232 i LAN

0

Mam maszynę przemysłową z interfejsem po RS232 i pilną potrzebę komunikacji z nią. Komputer który ma się z nią łączyć ma tylko standardowe wyjście LAN. Po przeszukaniu zasobów internetu wpadałem na pomysł postawienia pomiędzy moim komputerem a maszyną jeszcze jednego komputera (jakiegoś takiego mini z wejściem lan i wyjściem RS 232). I teraz rodzi się pytanie: jak albo czym umożliwić komunikację obustronną? Chciałbym z tej pośredniej maszyny zrobić bramę komunikacyjną, najlepiej "niewidoczną"

0

przejściówka usb rs232

0

Jest problem bo komputer który ma się z nią łączyć ma tylko standardowe wyjście LAN, zresztą te przejściówki nie są za wiele warte w zestawieniu z maszyną z początku lat 90

0

Jak jesteś uzdolniony elektronicznie to możesz sobie wykonać na przykład coś takiego:
http://tuxgraphics.org/electronics/200611/article06111.shtml

0

Ot chociażby Raspberry Pi z przystawką do RS232.

0

Kiedyś korzystałem z National Instrument VISA.
Mieli własne API na RS-232 i uogólnienia do innych systemów komunikacji (USB, GPIB, LPT) i można było podłączać urządzenia przez sieć w sposób niewidoczny.
Po prostu stawiało się serwer na maszynie z portem, konfigurowało VISA na maszynie klienta, a potem korzystała z portu RS-232 pod specjalną nazwą.
Jako, że piszesz o maszynie przemysłowej to takie rozwiązanie powinno ci pasować.

1

Jak już masz to, co napisał @Azarien to wtedy wystarczy tylko zmapować odpowiedniego TTY na port TCP. Maperów/mostów jest od groma, kiedyś zdarzyło mi się użyć remserial.

0

ludzie litości. Jak to ma być przemysłowy standard to jakaś moxa nport i nie ma że boli http://www.moxa.com/doc/specs/NPort_5100_Series.pdf . 400zł, podłączasz i działa bez żadnego dodatkowego pierdzielenia

0
abrakadaber napisał(a):

ludzie litości. Jak to ma być przemysłowy standard to jakaś moxa nport i nie ma że boli http://www.moxa.com/doc/specs/NPort_5100_Series.pdf . 400zł, podłączasz i działa bez żadnego dodatkowego pierdzielenia

Pfff, albo advantech adam. Jakby to miał być prawdziwy przemysłowy standard to zespół utrzymania ruchu już dawno miałby to zainstalowane i nie byłoby pytań do jakiś randomów na forach.

0

Tak jak powiedzieli przedmówcy ... jeśli to ma być na serio to coś Moxy, Adama czy też coś z oferty IPCDAS.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0