Czy formatowanie dysku uszkadza go?

0

Powiedzcie mi czy formatowanie dysku uszkadza dysk. Jak bardzo uszkadza szybki format a jak pełny? Czy zerowanie dysku również uszkadza dysk?

0

co? :)
formatowanie "uszkadza" dane, a nie dysk
chyba, że mówimy o formatowaniu niskopoziomowym
zerowanie to nadpisywanie zerami aby nikt postronny nie mógł odzyskać danych\ lub aby zlikwidować logiczne badsectory, na fizyczne tylko wymiana dysku

1

formatowanie sprzetowe nie uszkadza dysku

Szybkie formatowanie polega ze slownik wskazujacy co gdzie lezy jest kasowany (dane sa na dysku ale, programy czytajace z dysku w sumie nie wiedza gdzie sa. Dane mozna odzyskac bez problemow jezeli nie zapisalo sie czegos nowego na tym dysku)

Pelne formatowanie polega na skasowaniu slownika i zapisanie zerami calego dysku przez co danych nie da sie odzyskac (da sie, ale o tym jak zapobiegac i jak odczytac to mozesz sobie znalezc informacje)

0

Formatowanie dysku jest równoznaczne z czytaniem i pisaniem po dysku - więc formatowanie nie zużywa dysku bardziej niż zwykłe czytanie czy pisanie po pliku.

0

Czym się różni zerowanie od formatowania?

0

Zuzywa go w normalny sposob - wykonuja sie operacje odczytu i zapisu. Zakladajac ze dysk w sumie przezyje X operacji, a na formatowanie schodzi ich Y to po uzyciu zostaje mu X - Y odczytow az padnie. Inna sprawa ze X jest o wiele wieksze niz Y, wiec szansa doczekania az dysk padnie ze zuzycia i tak jest niewielka.

0

A pytanie jest o pełny czy o szybki format?

3

Boże, piszecie jakieś wywody zamiast krótko i rzetelnie -> <font size="7">NIE</span>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1