Tani laptop pod jave, sql, jaki? Kompletne podstawy

0

Witajcie, szukam lapka tylko do javy + sql. To co będę tworzył to proste przykłady z książki. Mam jeszcze PC, ale chciałbym lapka tylko pod to. Chciałbym najmniejszego rozmiaru, ale podobno 10', 12' niszczą wzrok. Ile cal więc szukać? Może być nawet wielki, dostosuję się :) Jaki polecacie z czegoś na maxa taniego za 500 - 1000zł? Oczywiście używany. Laptop nie będzie służył do niczego innego.

0

Uzywany x201 lub x220 z nowym ssd

0

x201, x220, t410, t420, DELL E6410 itd ...

2

lenovo ThinkPad [jakiś model] + zewnętrzny monitor/monitory + dysk SSD

0

może lepiej udać się do okulisty - siedzę i pracuję od 6 godzin/dziennie od ponad 20 lat. Monitory i wyświetlacze się zmieniły, ale wzrok siadł :)
Moja rada - należy oszczędzać wzrok - więc opracowanie algorytmu na papierze, a nie w kompie pozwala na oderwanie się od rozpraszaczy i wydajniejszą pracę?

0
grubypikaczu napisał(a):

Chciałbym najmniejszego rozmiaru, ale podobno 10', 12' niszczą wzrok.

Tak z ciekawości - kto takie głupoty rozpowszechnia?
I ile cali ma wyświetlacz Twojego telefonu?

0

gdzieś w internecie spotkałem się z opinią, że do nauki programowania lepiej coś koło 15 cali, bo małe rozdzielczości niszczą :) ale ja tu jestem laikiem także być może to gruby mit ;)

0

im większy tym lepszy IMO, bo więcej się na nim zmieści

0

zewnętrzny monitor to must have, niezaleznie czy 15' czy 17', ale wtedy to lapek tez może być mały.

0

sory za glupie pytanie, ale po co ten zewnętrzny monitor? w sensie korzystać z dwóch ekranów na raz (lapka + zewnętrzny), czy tylko zewnętrzny?

0

Korzystając z samego laptopa przy biurku zawsze masz nieergonomiczną pozycję patrząc w dół, chyba, że byś go postawił na stosie książek, poza tym nawet jeśli laptop i monitor mają tą samą rozdzielczość to na większej powierzchni pracuje się bardziej komfortowo i ma się wrażenie lepszego zorganizowania (takie jest moje osobiste odczucie). Ekran laptopa wtedy może służyć jako dodatkowy np. z dokumentacją czy StackOverflow gdzie zerka się tylko od czasu do czasu.

0
grubypikaczu napisał(a):

gdzieś w internecie spotkałem się z opinią, że do nauki programowania lepiej coś koło 15 cali, bo małe rozdzielczości niszczą :) ale ja tu jestem laikiem także być może to gruby mit ;)

W calach podaje się wielkość matrycy, a nie rozdzielczość...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1