Czy Linux może zastąpić Windows? Dla Deva.

0

Jestem studentem i dopiero wchodzę w ścieżkę deweloperską. Pracowałem w .NET w wakacje przez 3 miesiące. Poza tym nie mam doświadczenia komercyjnego lecz uczę się sam w domu.
Znam .net, c#, wcf, asp.net mvc, webapi, ef, wzorce, git, vs, sql, mssql. Czyli wszystko głównie do pracy w .NET na Windows.

Czy jest sens i czy Linux może zastąpić na dobre życie z Windows i jego środowisko programistyczne?
Czy ktoś się tak zmieniał? Życiowa decyzja. Albo całość albo wcale.

1

Jak chcesz związać swoje życie z .Net'em to zapomnij o Linuksie. No chyba, że uprzesz się i zainstalujesz Windows'y jako wirtualne maszyny ale gdzie tutaj sens, skoro stracisz przy okazji na wydajności? Jest niby Mono ale nie ma i jeszcze długo mieć nie będzie wszystkich funkcjonalności .Net'u.

Taka prawda.

0

Pisząc jako osoba korzystająca z Linuxa od kilku lat + Linuxa do devu + Linuxa do codziennej produktywności + ogólny zwolennik Linuxa:

  1. korzystanie z technologii M$ na Linuxie jest bezsensowne i nieproduktywne
  2. do "technologii M$" zaliczyć możemy MS SQL, asp.net, C#
  3. jeżeli masz coś z tego w jakimś bardziej zaawansowanym projekcie, to NIE KORZYSTAJ Z LINUXA
  4. laptopy są dzisiaj tanie - poleasingowego z Windows7 znajdzie się za parę stów. Zawsze można mieć parę laptopów, a jak ktoś ma auto to bez problemu lapek w badażniku z Windowsem
  5. efekt taki, że wcale nie trzeba korzystać z Windowsa - można mieć oddzielny laptop TYLKO do konkretnej technologii, np. laptop tylko do asp.net, a nie mieć na nim nawet zaktualizowanej przeglądarki
  6. mimo wszystko jak ktoś chce pracować z technologiami M$ w dłuższym terminie, to interesowanie się Linuxem jest stratą czasu

ten post oczywiście napisałem na linuxie ;)

0

Dodając do tego, co pisali już przedmówcy, MONO nie może się równać z .NET pod Windowsem i nic nie zastąpi Ci Visual Studio, jeśli interesuje Cię C#, Asp .NET etc.
Na Linuksie możesz pisać równie wygodnie albo lepiej (terminal) w Pythonie, Rubim, Javie, Scali, Perlu itp., ale nie w C#.

0

Nie sądzicie, że po wyjściu IDE do C# od JetBrains sytuacja na Linuksie może stać się całkiem znośna?

0

Chodziło mi o całkowitą zmianę z .NET na coś przenośnego. Jak napisałem dopiero się uczę i zaczynam karierę.

Wszędzie mówią jaki to Windows jest dla prywatności i bezpieczeństwa. Zrobił się niezły hype na Linuxy. Trochę używałem i nie jest mi straszny.

0

Jak piszesz w C# a chcesz się przesiąść na linucha to najlepszym rozwiązaniem(zakładając, że przesiadka na linuksa jest priorytetem a nie język) będzie zmiana języka na javę.

0

tylko japko.

2
Świetny Samiec napisał(a):

Chodziło mi o całkowitą zmianę z .NET na coś przenośnego. Jak napisałem dopiero się uczę i zaczynam karierę.

Wszędzie mówią jaki to Windows jest dla prywatności i bezpieczeństwa. Zrobił się niezły hype na Linuxy. Trochę używałem i nie jest mi straszny.

Oprogramowanie typowo amerykanskie (w tym Windows i OS X) podlega pod pewne przepisy ktore wymagaja wbudowywania backdoorow do systemow:
http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/mcafee-chce-odblokowac-iphone-a-farooka,621206.html

Ale jak sie nastawiasz na programowanie dla .NET to zabieranie sie za Linuxa mija sie z celem, nawet jesli bedziesz uzywac wirtualek.
Pod Windows na pewno bedzie wygodniej.

Wez tylko pod uwage sa cale swiaty ktore nie wymagaja Windowsa (PHP/Python/JavaScript Webdev, C++, Java, Scala) - mozna w nich pracowac na dowolnym systemie operacyjnym.

0

To jest tak niewiarygodne... Jak mogą inwigilować?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1