Jakie wymagania ma KDE i jaki linux z KDE?

0

Jakiego linuxa z KDE możecie polecić, taką dystrubucję, która będzie rozwijana i w miarę przyjazna dla początkujących, wcześniej korzystałem z ubuntu z unity.

0

Wymagania podobne albo nieco mniejsze niż Windows 7.

0

Kubuntu :D

0
<quote>Jakiego linuxa z KDE możecie polecić</quote>

Żadnego, bo nie polecam KDE.

0

Mi KDE 5 Plasma 4.3 dobrze działało na Arch Linux przy AMD 2cores i 2GB RAM. Dobrze działa z openSuSe, Manjaro, Chakra, Pardus, Slackware, Gentoo, Funtoo, PCLINUXOS z KDE 4, 5. Powstaje Slackware Live Edition z KDE jako środowiskiem głównym, do wypróbowania tej dystrybucji bez instalacji. http://alien.slackbook.org/blog/

0

Mi kubuntu 14.04 32bit działa dobrze na siedmioletnim laptopie z 2GB ramu i pentium dual core. Po starcie zabiera jakieś 550MB RAM.

1

A co ma jedno do drugiego? W świecie niksów o to chodzi, że możesz sobie poinstalować co chcesz. Wybierz interesującą Cię dystrybucję (np. ze względu na wsparcie, liczbę pakietów itd) a potem użyj środowiska graficznego jakiego chcesz. (W przypadku buntu będzie to oznaczało inną nazwę dystrybucji, ale są one zdaje się dość podobne jeżeli chodzi o środek).

KDE 5 (które się już nie nazywa KDE) jest straszne. Nic tam nie działa jak powinno. KDE 4 działa, ale już nie jest rozwijane. Sytuacja jest taka sama jak przy przejście z KDE 3 na 4: w nowym nic nie działa a stare olali. Za jakieś pół roku będzie dobrze. Taki urok.

KDE ogólnie zużywa dużo pamięci. Szczególnie komponenty PIM i indeksowania plików. Oczywiście można to powyłączać/nie używać. Kiedy jeszcze miałem 4G RAM, to KDE4 + Chromium to była zabójcza mieszanka. Ze względu na możliwość konfiguracji raczej uruchomisz to na wszystkim, ale być może będzie trzeba coś poustawiać.

0

@Endrju Powiem Ci jedno. Masz rację. KDE to było moje ulubione środowisko ale niestety tak naprawdę skończyło się na wersji 3.5.x. Odkąd zaczęła się czwórka było z tym środowiskiem więcej problemów niż pożytku. Piątki nie widziałem ale widzę, że wcale nie jest lepiej. W ogóle duże środowiska linuksowe coś od dłuższego czasu nie mają najlepszego okresu.

Ech... naprawdę szkoda, bo KDE ma naprawdę bardzo duży potencjał. :-(

0

Cinammon jest spoko.

0

Najnowsza Plasma (czyli najnowsze kde) bywa czasem niestabilne, w niestandardowych konfiguracjach jak np 2 monitory.

Pomimo to nie widzę alternatywy dla niego. Jak dla mnie wygląd i funkcjonalność zajebiste. Reszta daleko w tyle bo to albo prymitywy typu fluxbox czy xfce (dobre na bardzo słaby sprzęt) albo jakaś schizofreniczna wizja twórców jak gnome shell. Jeszcze Mate w miarę normalne ale i tak Kde Plasma najlepsze.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0