Instalacja ubuntu na laptopie bez systemu - czarny ekran

0

Cześć.

Dzisiaj wreszcie doszedł do mnie nowy laptop - MSI GE62 2QL Apache. Specjalnie kupiłem bez systemu. Chciałem zainstalować linuxa, mianowicie ubuntu. Po włożeniu pendriva z obrazem nie musiałem nawet nic zmieniać w biosie - od razu włączył się instalator. Spokojnie sobie przechodziłem przez kolejne okna i nagle, po wybraniu strefy czasowej, zawiesił się. W tym też momencie padł internet u mnie (nie wiem, czy to ma jakiś związek). Poczekałem jakiś czas i nic, mimo że internet wrócił po chwili. Zrestartowałem komputer i od tamtego czasu zaraz po włączeniu pojawia się logo MSI a potem czarny ekran i migający biały kursor w pobliżu lewego górnego rogu ekranu. Nie wiem co robić, trochę poszperałem na googlu i nic. Próbowałem ściągnąć jeszcze raz ISO Ubuntu14 i 3 różnymi programami wypalić go na pendrivie. Bardzo proszę o pomoc, utknąłem :s

Może to pomoże:

Procesor Intel Core i7-5700HQ (4 rdzenie, od 2.70 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
Chipset Intel HM87
Pamięć RAM 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk twardy 240 GB SSD SATA III
Wbudowane napędy optyczne Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer
Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 950M

  • Intel HD Graphics 5600
    Wielkość pamięci karty graficznej 2048 MB GDDR5 (pamięć własna)
    Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
    LAN 10/100/1000 Mbps

Z wejść, to m.in.: x3 USB 3.0 i x1 USB 2.0

Dodatkowo zdjęcia w załącznikach.

0

Nie lepiej pobrać Linux Mint z Cinnamon lub Manjaro? Ubuntu ostatnio jakieś niedopracowane odkąd skupili się na smart fonach i tabletach.
http://www.linuxmint.com/download.php
http://manjaro.github.io/download/
Ja to wypalam tym, unetbootin lub multiboot, w gnome AsystenCD?DVD, w KDE K3B ,Brasero.

1

Wydaje mi się, że rozwiązałem problem... Stukałem na pałę wszystkie F-y przy uruchamianiu (do biosu wchodzę Delete) i nagle pod F11 ukryło się bootowanie (nie wiem dlaczego to z Biosu nie zadziałało). Myślę, że w trakcie odpalania automatycznie (mimo priorytetu dla USB) odpalał się napęd, który był pusty. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem, to mam nadzieję, że ten post okaże się pomocny.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1