Licencja VS

0

W pracy mam Visual Studio Ultimate 2013 i pracuje zdalnie. Dostałem laptopa firmowego ale jest on do kitu i wole pracować na swoim laptopie jednak u siebie mam zainstalowane VS 2015 Community i w nim pracuje.

 1. Czy to jest legalne?
 2. Czy mogę przeinstalować/doinstalować VS Ultimate 2013 na moim laptopie nie usuwając z firmowego?
 3. Czy mogę przenieść licencje z VS 2013 do 2015(Enterprise)?
 4. Jako student mam dostęp do DreamSpark a w nim VS 2015 Enterprise. Mogę w nim pracować dla firmy skoro się uczę(staż)?
 5. Czy mogę w tym Enterprise robić swoje projekty na których nie zarobie ale na przykładzie strony www wrzucę ją do Internetu jako stronę firmy znajomego?
 6. Czy programy pisane "dla nauki" mogę udostępniać w sieci? Git?
 7. Gdzie się kończy "dla nauki"?
1

Rozumiem że zanim założyłeś ten temat przeczytałeś licencje VS Community oraz licencje na dreamsparku? Nie? To wróc jak przeczytasz.

0

Generalnie polecam lekturę u źródła - czyt. opis licencji MS VS i różnic pomiędzy poszczególnymi licencjami Visual Studio.

 1. Czemu zmiana laptopa miałaby być nielegalna? Może być co najwyżej niezgodna z wewnętrznym regulaminem/polityką firmy.
 2. Nie, licencja Dreamsparka w licencji Enterprise wyklucza komercyjne przeznaczenie programów w nim pisanych - możesz pisać w nim programy dla siebie i opensource'owe.
 3. Dobre pytanie, też się kiedyś nad tym zastanawiałem ale nie szukałem za bardzo, bo przerzuciłem się na darmowe Community Edition.
 4. Tak, możesz je udostępniać nieodpłatnie przez Gita.
 5. Jak na tym zarabiasz jeżeli się nie mylę - jak piszesz na staż to też, bo piszesz dla firmy, która zarabia na Twoim kodzie.
1
 1. Czy to jest legalne?
  Jeśli masz umowę o pracę, to znaczy że wykorzystujesz VS Community w firmie, obowiązują więc obostrzenia licencji na Community. Jeśli firma ma ponad 250 kompów, albo ponad 1 mln USD rocznego przychodu to nie możesz używać VS Community. A nawet jeśli się firma mieści w tych granicach, to Community może używać do 5 użytkowników w całej firmie, więc musiałbyś raczej mieć zgodę pracodawcy.

Jeśli masz własną działalność gospodarczą, to jako jednoosobowa firma prawie na pewno spełniasz warunki licencji.

Nie jestem pewien do której kategorii zaliczyć pracę na umowę o dzieło.

Możesz użyć VS Express for Desktop, które nie ma takich ograniczeń licencyjnych.

0

Jestem na umowie zlecenie w JanuszSofcie jednak załoga liczy więcej niż 5 osób(zarząd + pracownicy(na różnych umowach)).

0

No rozumiem ale co w przypadku Community/Enterprise gdy ja na tym nie zarabiam? Podczas stażu się uczę nieodpłatnie.

0

Ty nie zarabiasz ale twój pracodawca tak.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0