Uszkodzony dysk twardy?

0

Ostatnio musiałem zrobić formata dysku. Mam lapka Samsunga i robiłem poprzez recovery. Instalując VS Community 2013 (instalacja niedokończyła się) i aktualizacje do Win7 musiałem zrobić restart kompa. I tutaj szok. Bios dysk widzi a systemu nie chce wczytać. Jaki wyskakuje dokładnie komunikat to napiszę jak będę w domu. Da się jakoś uruchomić system?

1

np. F8 przy uruchamianiu, potem tryb awaryjny\przywracane systemu\naprawa systemu itp.

0

Wiem, ale nie wchodzi mi w ogóle. Mogę wejść do biosu, wybrać Recovery (F4) czy opcje (F8). Ale tylko działa Bios. Reszta wyrzuca mi błąd :/

0

@Świetlny Mleczarz, nie wiem, aktualnie siedzę w pracy a komputer w domu ;) Jak wrócę to napiszę.

0

Dokładnie napiszę co się stało bo miałem w końcu dostęp do komputera.
Ładnie instalowałem aktualizacje do Win7 i zarazem Visual Studio 2013 Community. Zablokowało się przy instalacji (dokładnie stanęło w miejscu) jedno i drugie. Nie wiem czy to może być błąd ale plik w instalce VS też zaczynał się od KB(jakieś literki) tak jak aktualizacje. Pozamykałem to i zrobiłem restart. Moim oczom ukazał się znaczek Samsunga a następnie coś nowego czyli błąd i komunikat: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Mogę wejść w bios. Jak chcę wejść w recovery to wyskakuje mi "bootmgr is missing press ctrl+alt+del to restart". F10 i wybór boota na Hdd wyskakuje mi "reboot...". F8 jak wcześniej. Da się jakoś jeszcze uratować dysk?

0

Sprawdź S.M.A.R.T dysku i przeprowadź test powierzchni. Możesz to zrobić z jakiegoś Live CD lub utworzyć bootowalny pendrive np. z HIREN's.

0

@tomepaw podaj linka jak możesz co mam wrzucić na pena. Od soboty się z tym męczę :/

1

@sikor87 http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip w środku ZIPa będziesz miał plik Hiren's.BootCD.15.2.iso. Możesz go wypalić na płytę bądź utworzyć bootowalnego pendrive np. za pomocą programu Yumi. Jak już to zrobisz uruchamiasz "Mini Windows XP", po odpaleniu systemu powinien uruchomić się program HBCD Menu, tam musisz znaleźć program jak HD Tune (są inne, ale ten imo najbardziej ładny) i w zakładce Health przeprowadzić test powierzchni dysku (w zależności od pojemności trwa to 30+ min).

0

@tomepaw Czyli po kolei. Pobieram plik i go wypakowywuje. Pobieram Yumi, instaluję i wrzucam plik iso na pena. Ustawiam boot na pena. Jak się włączy szukam pliku hd tune i włączam test. To wszystko? Powinno się naprawić?

P.S. Na stronie win'a znalazłem post o użyciu brogramu bootit. Słyszałeś coś o tym?

0

Pliku ISO nie wrzucasz na pena. Robi to za Ciebie Yumi (i przy okazji pare innych rzeczy, aby komputer mógł wystartować z pena). Po prostu uruchamiasz program, wskazujesz pendrive, potem z listy wybierasz Hirens Boot CD a na koniec wskazujesz ścieżkę do pliku ISO, resztę robi program. Potem bootujesz komputer z pendrive i jak pojawi się okienko z wyborem to wybierz Mini Windows XP.
HD Tune nic nie naprawi, pokaże jedynie stan dysku ;)
O bootit nie słyszałem, ale googlując na szybko jest to chyba coś podobnego, również system odpalany z pena/płyty.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0