access point, wzmacniacz sygnału

0

Czy wzmacniacz sygnału wifi to to samo co access point? W google jest napisane (nie lubię tego określenia, że coś jest napisane w google, ale sporo osób na forum tak) różnie. Raz piszą, że jest to samo, tzn, access point, to wzmacniacz sygnału, raz że to jedna z możliwości wzmacnia sygnału. Po prostu totalny chaos pojęciowy.

  1. Czy może być sytuacja taka, że access point nie jest wzmacniaczem sygnału?
  2. Czy może być tak, że wzmacniacz sygnału nie jest access poitem?
  3. Czy w sklepach rozróżniają te pojęcia? ( Ja się często spotykam z tym, że dla sprzedawców laptop i komputer to są róże pojęcia, bo komputer to przecież pudło i nie może być walizeczką z ekranem i klawiaturą; a broń boże żaby przy nich na tablet lub smartphon powiedzieć komputer, bo są płaskie i nie mogą być pudłami). Jak się o to zapytać w sklepie?
0
  1. Tak, jeżeli ma tylko jedną antenę.
  2. Chyba nie, chyba, że przez to pojęcie rozumiesz "nie można ustawić sieci innej niż wzmacniana" - to może i są takie urządzenia. Nie orientuję się tak dokładnie.
  3. Zanim Ci odpowiem o co pytać - powiedz, czego szukasz, do czego to ma służyć, a co ma być opcjonalne, albo ma tego nie być. Sprzedawcy to najlepiej powiedz co już masz i co chcesz dalej z tym zrobić - nie musisz mu mówić tylko, że chcesz urządzenie "X", paragon i do domu...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1