Jak zainstalować drugi system na wydzielonej partycji?

0

Witam,
Mam problem z instalacją drugiego systemu operacyjnego, a mianowicie mam Windows 8.1 zaktualizowany do Windows 10 Technical Preview, chciałbym zainstalować Windows XP z dodatkiem SP3 jako drugi system, jednocześnie nie tracąc danych z dysku ( jeden dysk fizyczny ). Wydzieliłem partycję z dysku głównego:

user image

Problem polega na tym, że Instalator systemu Windows wykrywa mi tylko jedną partycję "C" z etykietą [NIEZNANY] o wadze ~951gb, czy jest szansa na instalację systemu na partycji "G"? Jeśli tak prosił bym o jakieś wskazówki.

1
  1. Jeżeli masz dysk w systemie GPT (a na to by wskazywała jedna partycja wykrywana przez instalator XP), to nie zainstalujesz Windows XP;
  2. Instalator Windows XP nadpisze ci bootloader Windows 10, pamiętaj o tym;
  3. Nie wystarczy Windows XP na maszynie wirtualnej, choćby wbudowanym w Windows Hyper-V?
0

Dwa systemy odpalone w tym samym czasie strasznie się zacinają, może i dał bym sobie spokój gdyby nie stracone 6,5h na szukanie informacji..

0

Zrobiłem trochę fotek,

Bios:

user image
user image
user image

Instalator Windows:

user image
user image

0

Poczytałem trochę i wyczytałem, że żeby rozbić GPT na MBR i nie popsuć bootloader'a musiał bym najpierw zainstalować Windows XP, a następnie Windows 8. Tylko jak to zrobić jeśli Windows 8 ( Recovery ) instaluje się z dysku, a skoro zainstaluję najpierw Windows XP będę musiał formatować dysk?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0