Domowy serwer www+PHP aplikacja windows albo dystrybucja linux

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-08 20:12
0

Witam. Posiadam starego laptopa na którym udało się zainstalować XP. Niestety Nie da sie na nim zainstalować żadnego serwera bo ciągle są jakieś zawieszki już przy samej instalce. Może to kwestia windy ale niby jakaś dobra ze sklepu torrent ma SP3 i wszystkie poprawki do 2014. Generalnie chciał bym aby był to prosty serwer ze stronką domową dla mieszkańców. Powiadomienia, wiadomości, panele itd. Wymagane było by jednak aby taki serwer obsługiwał php i mysql. Krasnal serv nawet się wysypuje przy instalacji. Czy jest może jakiś mega biedny serwer z tymi możliwościami albo dystrybucja linuxa nie wymagająca konfiguracji za bardzo bo na tym się nie znam. coś w stylu zainstalować i działa ;)

Jeżeli chodzi o laptopa to IBM ThinkPad A30. P3 1000mhz, 512mb ram. reszta to wielka niewiadoma jak dla mnie ;)

Dziękuję bardzo za podpowiedzi

Pozostało 580 znaków

2015-01-08 21:45
1

1) Zainstaluj legala to pogadamy. Skąd mam wiedzieć jaki syf ściągnąłeś?
2) Krasnal jest zdaje starszy niż XP i porzucony wcześniej niż XP przez MS. Od zawsze był g...uzik warty, nie mówiąc już o bieżącym roku. Zainstaluj jak człowiek Apache+PHP+MySQL - przynajmniej się czegoś nauczysz, oszczędzisz kolejnego wątku "zainstalowałem gotowca, ale nie działa, dlaczego?"
3) Jeżeli chcesz stawiać webserwer i na tym nie pracować to jednak 100x lepszy jest linux. Instalujesz jakiegoś debiana, dwa polecenia z apt-get (update czy tam upgrade oraz instalacja lamp) i wszystko stoi gotowe do pracy.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0