Router a zasilanie antenty

0

Dobry wieczór, może ktoś zna się nie co na temacie.

Zmieniłem dostawce Internetu i co za tym idzie antenę. Przed podpisaniem umowy miałem 2 tygodnie testowania więc przyjechali Panowie wymienili sprzęt i mieli już podłączać kabel do routera a tu zonk mówią, że jeśli podłączą to antena się spali i ja będę musiał płacić.

Wytłumaczyli mi to tak, że 4 piny kabla rj45 są nie używane przy transmisji Internetu tylko mogą dodatkowo mogą zasilać antenę.
Zauważyli, że kabel od mojego routera WAR 54GS idzie prosto do anteny a nie przez taki zasilacz. I, że oni tak nie mogą zrobić bo to modyfikacja routera czy coś tam i wcisnęli mi router oczywiście od nich TENDA N3.

Chcę się dowiedzieć czy to prawda. Czy wymiana routera była konieczna?

Kilka wiadomości:

  • Internet radiowy
  • Stary router WAR 54GS, nowy Tenda N3
  • Wpierw stary router łączył się kabel z zasilaczem a stamtąd do anteny lecz przy przenoszeniu podłączyłem bezpośrednio router -> antena i też działało więc tak zostało
0

Zmieniłem dostawce Internetu i co za tym idzie antenę
Łoł. moment, moment. Jaką znowu antenę? Pisz po kolei, bo ty wiesz o czym mowa, ale my już niekoniecznie.

Wytłumaczyli mi to tak, że 4 piny kabla rj45 są nie używane przy transmisji Internetu tylko mogą dodatkowo mogą zasilać antenę.
To się nazywa "power over Ethernet". Poczytaj. Na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi.

0

Tak, antenę radiową.
No już czytałem o tym PoE ale nigdzie nie ma, że jeżeli było zasilane przez PoE to nie może być przez zasilacz a było tak na początku.

0

Przecież Twój router ma PoE. Nie potrzebujesz niczego więcej, jeżeli PoE jest potrzebne. (Na portach WAN i ETH1 jest, rozumiem, że antenę do WAN wtykasz?)

0

Tak na starym routerze i antenie miałem wpierw:
router port WLAN-> zasilacz PoE(link 1) -> antena,
później zmieniłem na router WLAN-> antena i też działało normalnie

W trakcie zmiany Internetu(dostawca i antena na dachu) powiedzieli, że nie podłączą routera starego WAR 54GS ponieważ spali ich antenę:
chcieli podłączyć przez zasilacz PoE.

Więc wcisnęli mi router Tenda N3, który podłączyli przez zasilacz PoE do anteny tak jak miałem połączone na samym początku postu.

link 1 - http://www.dipol.com.pl/zasilacz_poe_psa16u-480_M1890.htm - Tak to wygląda ma wejście i wyjście RJ45

0

Nie widzę powodu, dla którego z Twoim routerem miałoby coś nie działać. Masz PoE. Nie potrzebujesz dodatkowego zasilacza ani innego routera.

0

Czyli mnie wrobili? ;|

0

Antena BEZ zasilacza z włączonym PoE w routerze i powinno zadziałać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0