Enhanced RISC vs CISC - to samo czy nie?

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-03 21:51
młody nieznany
0

Czym się różni w sumie RISC od rozszerzonego RISC? Bo z tego co zrozumiałem (błędnie zapewne) to rozszerzony RISC to jest CISC. Chodzi jednak nie o samo zrozumienie, a o precyzyjną terminologię, bo w pracy o tym piszę i zgłupiałem :O

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 22:32
0

ZTCW to typowe rozróżnienie między RISC, a CISC jest takie, że w obu przypadkach mamy do czynienia ze strumieniem pojedynczych instrukcji (w przeciwieństwie do VLIW, gdzie instrukcje są grupowane w długie słowa), ale w RISC konstrukcja instrukcji jest prostsza niż w CISC. Dla przykładu w RISC instrukcja ma stałą długość (lub, rzadziej, dwie możliwe długości), podczas gdy w CISC może mieć różne długości (w x86 instrukcja może mieć od jednego bajta do kilkunastu bajtów). Instrukcje w RISC mają mniejszą ilość różnych formatów (format określa np pozycję indeksu rejestru w instrukcji, pozycję flag, pozycję na określenie rodzaju instrukcji, itd)

Zaguglałem "extended RISC" i nie znalazłem nic konkretnego. Coś takiego wyskoczyło: http://www.google.com/patents/US5201056 ale nie chce mi się wczytywać w to. W tym patencie chodzi chyba o to, że czasem instrukcje mogą być rozszerzone o bity z rejestrów danych.


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

2015-01-03 23:00
młody nieznany
0

No to już jestem mądrzejszy, dzięki. :)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0