Windows 8.1 i Fedora 20 - błąd przy starcie

0

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum, nie tak miał on wyglądać, ale pojawił się spory problem i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Do rzeczy:

Mam laptopa Lenovo g580 z preinstalowanym Windowsem 8.1 . Zachciało mi się poznawać Linuxa, więc dziś zainstalowałem sobie Fedore. Wcześniej wydzieliłem wolne miejsce z poziomu Windowsa. Instalacja przebiegła bezproblemowo, włączam ponownie i .. pojawia się GRUB , w którym do wyboru mam Fedore oraz Windows 8 (loader) i Windows Recovery environment. Fedora działa , Windows nie działa, pojawia się infromacja o błędzie Boot\BCD kod błędu 0xc0000225. Kompletnie nie miałem pojęcia o UEFI itp. dopiero teraz zacząłem o tym czytać, szkoda że po fakcie. Z poziomu linuxa w widać partycje Windowsa i myślę, że są one w całości a problem jest z czymś co odpowiada za start Windowsa.

Jak to naprawić, jest jakaś szansa? Płyty instalacyjnej nie posiadam, a tryb Recovery również nie działa.

Nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku, jedynie sytuacje gdzie Windows startował normalnie i w ogóle nie widział Fedory. U mnie jest odwrotnie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź i mam świadomość, że postąpiłem bardzo niemądrze czego będę chyba nieźle żałował w najbliższym czasie.

0

Próbowałeś rozwiązań podanych tutaj: https://neosmart.net/wiki/0xc0000225/?
Przede wszystkim sprawdź, która partycja jest aktywna i gdzie znajduje się bootloader Windows. Prawdopodobnie trzeba będzie przebudować bazę BCD jeżeli coś się zmieniło w układzie partycji.

0

lo boziu co oni zrobili z najnowsza fedora

wyglada jak android

co za shit

pisze to uzytkownik fedora 13 :)

0

o takie cos :)

kiedys to mailem na hard disk i nawet yum mi dzialal :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0