laptop - jakiej firmy

0

Witam,
Może ktoś mógłby doradzić jakiej firmy najlepiej kupić laptop ? Na co zwracać największą uwagę. Laptop ma służyć studentowi Informatyki. Planuję wydać tylko do 2k zł.

0

Dobry procek i pamięć (maszyny wirtualne są naprawdę przydatne, poza tym co bardziej wymagające IDE są przyjemniejsze jeśli działają płynnie). Dysk w zależności od upodobań (ale do 2k nie szedłbym w żadne ssd - i chyba raczej cenowo się nie zmieścisz).
Grafika - co kto lubi. Do programowania zintegrowana wystarczy, chociaż moim zdaniem i tak warto mieć coś dedykowanego, choćby mocarz to to nie był.

Poza tym - patrz na ilość portów usb (i ich wersję) oraz złącza, które mogą Ci się przydać i które Ty uważasz za potrzebne.

EDIT: w tym przypadku nie szukaj firmy - szukaj laptopa. Co z tego, że na np. teraz celowałbym w asusa, czy lenovo, skoro wydatek od razu idzie w górę?
Polecam x-kom do poszukiwań.

1

Ja bym jeszcze sprawdzał jak wygląda wsparcie dla Linuxa (pod tym względem Dell-e sa najlepsze).

0
MarekR22 napisał(a):

Ja bym jeszcze sprawdzał jak wygląda wsparcie dla Linuxa (pod tym względem Dell-e sa najlepsze).

Taa, a nazwa i8k mówi ci coś?
Na dellach są problemy z wiatraczkiem na linuxie.
Niektóre karty graficzne AMD są nieużywalne pod tym systemem.

Delle są spoko, dobre laptopy ale daleki jestem od stwierdzenia że to najlepsze laptopy pod Linuxa.

0

Najlepsze są japońskie laptopy Toshiba(chyba najstarsza marka laptopów) Sony, ale w tej cenie ich nie kupisz do tego świetnie Linux pod nimi działa. Niestety miałem już kilka laptopów w swoim życiu i potwierdzam że Linux na laptopach Dell i HP marnie działa. Bierz laptop z mocnym procesorem i7 ponieważ jego już tak łatwo nie wymienisz, a dysk SSD, ram możesz kiedyś dokupić i łatwo rozbudować.
Najtańsze laptopy z 4 rdzeniowym i7 już kupisz za 2000 tyz zł.
http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10388357

0

Ja osobiście polecam Della. Mam już trzeciego lapka tej firmy i następny też na pewno będzie Dell.

0

Polecanie Toshiby jako najlepszej firmy laptopów... Naprawdę?

0

Właśnie wróciłem ze sklepu i w cenie 1600 - 1900zł to praktycznie wszystko takie same procesor corei3 ,4gb ramy, dysk 500 albo 1tb, karta graficzna 1gb.
I nic za bardzo ciekawego nie znalazłem, wolałbym aby była karta graficzna dedykowana słabsza, a lepszy procesor.

Jedynie co znalazłem trochę mnie interesującego to:
lenovo essential g510 59 za 2000zł w promocji
i
Asus R510LC za 2100zł

0

Moja lista uwag co do marek, dwie z góry absolutnie polecam

DELL - absolutnie najlepsza. Droższa. U nich klient jest faktycznie Panem, lapki działają długie lata, a jak jest problem - szybciutko temat załatwią, tak, żebyś był zadowolony - miałem okazję korzystać z obsługi technicznej
MSI - nie wiem dokładnie jak z tańszymi lapkami, drogi laptop jest fajny, lepiej się chłodzi w sumie jak poprzedni (równie drogi) Dell, MSI w necie słynie z pomocnej obsługi klienta w razie problemów - tu także znam przypadek z rzeczywistości, nie z neta i faktycznie jest super

Lenovo - bardzo tania ostatnio, a więc coraz popularniejsza. niestety, bywają bardzo niemiłe sytuacje z supportem, osobiście żadnego przypadku niestety nie znam, wiedzę czerpię z neta. kumpel ma i działa mu sprawnie, ale ja trochę bym się bał
Acer - kiedyś tania i dobra marka, potem tania i badziewna (awaryjność), teraz znowu jedna z tańszych, ale jakością znowu odbili do góry. kumpel ma i chwali sobie. jak z supportem - nie wiem. raczej bym brał
Asus - te ich średniodrogie aluminiowe lapki są mocno awaryjne. z obsługą się trzeba poużerać parę dni, zanim ktoś zdecyduje się wziąć ten komputer na oględziny. nie najdroższa marka w sumie, ale nie wiem czy bym się pokusił
Apple - przepłacony sprzęt, raczej nie w poszukiwanym progu cenowym, nie brałbym, bo wolę wziąć coś 2x lepszego w tej samej cenie, no i to też nie jest bezawaryjny sprzęt, a support miewa humory, a Apple powie, że wszystkie sprzęty tak mają i umyje ręce :p
HP - mam złe wspomnienia, zarówno z modelami sprzed lat jak i aktualnymi. zdecydowanie nie
Sony - humorzasty support, ale sprzęt (przynajmniej ten średniodrogi i drogi) niezły, ale nie brałbym - skoro i tak płacę za markę, to wolę wziąć Della

0

a czy te Windowsy 8 są czegoś warte ? Bo mi za bardzo nie przypadają do gustu. A teraz wszystkie laptopy już mają win8. Czy może lepiej kupić bez systemu i wgrać win7?.

0

Ja mam Toshiba Satellite już 5 lat. Oryginalnie z Windows 7, teraz mam Windows 8.1.

Nigdy się nie przegrzewała i działa cały czas bezawaryjnie.

0
nowicjusz35 napisał(a):

a czy te Windowsy 8 są czegoś warte ? Bo mi za bardzo nie przypadają do gustu. A teraz wszystkie laptopy już mają win8. Czy może lepiej kupić bez systemu i wgrać win7?.

szybciej się instalują, szybciej się uruchamiają (u mnie 3 sekundy od naciśnięcia przycisku na obudowie), zamykają, szybciej kopiują pliki, wspierają wiele nowszych technologii (zwłaszcza związanych z dyskami ssd) - ogólnie wyciągają więcej z kompa
dostęp do podstawowych ustawień komputera jest uproszczony (win+x, pasek obok), mają opcję przeinstalowania się do czystej kopii, ulepszony menedżer zadań, opcję zdalnego ekranu (możesz bezprzewodowo podłączyć swój smart tv) i parę bajerów których teraz nie pamiętam ale mi ich brakuje po przejściu na win 7
do interfejsu można się przyzwyczaić

0
nowicjusz35 napisał(a):

a co wg Ciebie lepiej teraz mieć win7 czy win8 ?

Ja mam cały czas win7 - głównie z racji faktu, że mam poinstalowany soft do mikroprocków i fpga, który jeszcze na początku tego roku przyprawiał o ból głowy moich kolegów z win8. Teraz może coś się pozmieniało.

Poza tym równolegle trzymam linuxa (również do ww. rzeczy - czasem jest po prostu wygodniejszy) i na bardzo małej partycji również win8 (głównie zabawa z podstawami windows phone + parę giga na kilka programów). Osobno psotawiłem partycję na projekty uczelniane, żeby mieć do niej dostęp z windowsa i linuxa (bo często hibernuje systemy, a wtedy partycje systemowe są niedostępne dla drugiego systemu.

1

Ja bym wolał mieć procesor i3 + dysk SSD niż i7 + HDD. Różnica jest odczuwalna.
Poza tym w takim laptopie dedykowana karta graficzna jest bez sensu, chyba że chcesz grać w nowe gry.

0

Dysk można wymienić bez problemu, a procesor już nie bardzo, dlatego lepiej i7 + HDD, a potem dodać SSD.

0

Kupiłem za 2100zł model:asus x550l. Myślę że to dobry wybór za to cenę.

0

Zapytaj w serwisie komputerowym jakie marki najrzadziej ich odwiedzają ;)

0

Czy ktoś ma do czynienia z laptopami Della? Jak się sparuje jakość? I jak jest w przypadku Lenovo? Pytam się bo planuję sobie kupić jakiś a do tej pory miałem do czynienia z acerami i asusami.

0

Od siebie dodam że miałem Dell i teraz HP i grzałki jak nie wiem co. Piszę to jako użytkownik tych urządzeń więc po co bym miał kłamać. Mój kolega miał Alienware oparty o Dell i to samo wytwarzane ciepło. MSI ma to jakoś lepiej skonstruowane z tyłu laptopa wylatuje ciepłe powietrze. Acery też się bardziej grzeją od Asusów. Ponoć dobre są Panasonic ale droższe. Polecić mogę natomiast Toshibe(pierwsze laptopy na świecie) i SONY. Lenovo Y700 też bardzo chłodne, jak ktoś nie chce mieć grzałki na kolanach to mniej więcej tak to się przedstawia.

0

Ja mam obecnie Lenovo y 50-70, który kupiłem głównie po to aby grać w Dragon age oraz Wiedźmina i jestem bardzo zadowolony. Spisuje się naprawdę rewelacyjnie.Gry na tym śmigają bez problemu. Nie ma żadnych zacięć. W swojej grupie cenowej jest to najbardziej opłacalny sprzęcik.

Nie jest to tani model ale dorwałem w rtv Euro agd na raty. Jest tam opcja brania rat 0% .Tak wiec sobie to na spokojnie teraz spłacam.

0

Wtrace się w temat :)

ja szukam lapka do 3500, wydaje mi sie ze wezme y700-17 albo 15. ale czekam na opinie

0

Lenovo Y700 17 jest dobre i do tego bierz ze Skylake 6XXX. Po ze starymi procesorami to pasta na nich zasycha, a przecież nie będziesz rozbierał nowego laptopa aby zmienić pastę na Procesorze. Dlatego najlepiej brać rewizje z ostatnich miesięcy takie moje zdanie, bo te promocje ze starymi procesorami intela to leżakowały na magazynach długo.

0

Yoga 50-70 i wiedzmin 3 bez problemu?
20 fps?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1