Wymiana paru podzespolów

0

Witam, czy wymiana w laptopie dysku na SSD i zwiększenie pamięci do 8GB, powinno przyspieszyć pracę takich środowisk programistycznych jak: NetBeans, Intellij-idea, Eclipse skoro procesor jest słaby?i

0

To zależy. Jeżeli laptop często mieli dyskiem podczas pracy w tych środowiskach i to w momentach, kiedy odczuwasz jakieś zacinki itp, to możliwe, że pomoże. Zwiększenie ilości pamięci RAM zredukuje mielenie dysku związane z ciągłym swapowaniem pamięci z wirtualki, a dysk SSD przyśpieszy wczytywanie aplikacji i wszelkie operacje na dysku, szczególnie na małych plikach.

Jeżeli natomiast sprzęt muli lub długo myśli nad jakimiś rzeczami, a dysk w tym momencie nie pracuje to wąskim gardłem jest CPU i wymiana RAMu/SSD nie wiele pomoże.

0

To raczej chyba się nie opłaca wymiana. Procesor to 2 rdzeniowy AMD, Linux przydziela mu skalowanie procesora od 0.85Ghz do 1.7GHz w zależności gdy potrzeba mu więcej mocy. Mam wydzielone przy niecałych 2GB ramu, tylko 2GB swap, dzięki swap nigdy nie udało mi się zapełnić ramu do końca. Natomiast procesor, mimo to gdy są otwarte razem przeglądarka internetowa i środowisko programistyczne, jego zużycie potrafi czasem dojść do 100%.

0

Z tego co piszesz - cały komputer jest słaby.
2GB ramu to mało, szczególnie na programy w javie,
850Mhz-1,7GHz wskazują na jakiś procesor do netbooków, a te z założeń nie są do wymagającej pracy
Do tego pewnie masz jakiś najbiedniejszy dysk twardy, bo dyski w gotowych sprzętach zazwyczaj to tragedia

Więc generalnie do wymiany jest wszystko. Dysk SSD tyle Ci się przyda, że zostanie już na stałe, a ramy czy proc mogą już nie pasować do kolejnego komputera

0

Masz rację, sprzęt do wymiany. Tego laptopa tylko Linux ratuje, na Windowsie to nawet bym nic nie odpalił, a tutaj nawet znośnie to działa.

0

Wielkich cudów nie oczekuj, ale tak, zwiększenie RAM-u z 2 do 8 i dołożenie SSD przyspieszy pracę środowisk do Javy.

0

Ram jest dosyć tani, w momencie kiedy szybkość działania ci przeszkadza looknij np. htopem czy to procesor nie wyrabia (w co trudno mi uwierzyć) czy raczej brakuje ramu i swapuje.

0

Nawet nie muszę zaglądać do htop, mam do tego odpowiednio skonfigurowany conky na pulpicie. Obecnie rozglądam się za jakimś mniej zasobożernym IDE JCreator?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0