Hyper-V słabawydajność grafiki

0

Witam,
mam problem z wydajnością graficzną w Win8 zainstalowanym na Hyper-V, czy istnieją jakieś tools jak dla VMWare, które polepszyły by wydajność grafiki? Teraz to nawet poruszanie oknem notatnika nie działa wystarczająco płynnie, a na VMWare chodzi wszystko płynnie.

0

Chodzi Ci o system gościa czy system hosta?
Do jakiego VMWare porównujesz?

0

Jakiś czas temu Microsoft wykupił jakąś firmę, która starała się dodać ten feature do Hyper-V. Nazywa się to "RemoteFX".
http://2.bp.blogspot.com/-RwO[...]Pl_evc/s1600/2013-04-17+21_2238-Blogger+itToby+-+Edit+post.jpg

0

Chodzi mi o system gościa, a porównuje to do VMWare Player. RemoteFX wygląda na to czego szukam ale wymaga Windows Server jako system hosta, a raczej nie będzie mi danego go posiadać.

0

http://www.groovypost.com/how[...]n-services-hyper-v-windows-8/

znalazłem jeszcze taki obrazek:
http://2.bp.blogspot.com/-RwO[...]Pl_evc/s1600/2013-04-17+21_2238-Blogger+itToby+-+Edit+post.jpg

nie testowane.

0

Integration Services nic nie pomogło, dalej mam wrażenie że przesuwanie okna nie jest płynne. O dziwo w testach grafiki 2D VMWare wypadło podobnie do Hyper-V :/

0

To wyłącz pokazywanie zawartości okna podczas przesuwania, i przestanie ci to przeszkadzać.

0

To była pierwsza rzecz którą zrobiłem i nic ta zmiana nie pomogła. Pozostaje mi korzystać z VMWare.

2

Nie znam Hyper-V, natomiast zarówno VMware jak i Xen maja bajer, który się wabi "pci / gpu passthrough", jak chcesz wydajnej grafiki to najlepiej niech wirtualka ma "podpiętą" fizyczną karte graficzną, aby to działało musisz mieć procesor i płyte, które wspierają rozszerzenie Vt-d (Intel) lub IOMMU (AMD). Podpinasz grafike pod wirtualke, i widzi ona wtedy karte na swojej szynie pci, jak normalne urzadzenie, instalujesz sterowniki i po sprawie. Używam tego na co dzień na Xenie i działa pięknie, narzut własciwie pomijalny :P

0

Z tego co czytałem to fajne rozwiązanie, ale w mobilnych prockach i7 ciężko coś znaleźć w przystępnej cenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0