Jak działa HDD + SSD

0

Witam, ktos zaproponowal mi pomysl uruchamiania systemu i aplikacji z dysku SSD a muzyki, filmow, obrazkow, plikow tekstowych trzymanie na HDD zeby nie marnowac miejsca na SSD. Pomysl przypadl mi do gustu ale jestem ciekaw jak takie rozwiazanie mialoby dzialac?
Na Windowsie mialbym latwy dostep do obu dyskow, bo to kwestia literki w sciezce, ale jak to wygladaloby na Linuxie? Tam sie zaczyna od /home wiec jak moglbym zapisac obrazek na dysku HDD a nie SSD z ktorego zbootowal sie system?
Dalszy problem to kwestia przekierowania miejsca gdzie zapisuja dane aplikacje, np. logi. Jak im kazac zapisywac wszystko na HDD a jednoczesnie umozliwic wystartowanie ich z SSD?
Duzo pytan.. Ktos podejmie sie odpowiedzi? :)

0

a ogarniałeś kiedyś partycje na linuxie?

  1. mówi Ci coś ścieżka /mnt/ ? [tu podpowiedź do poszukiwań]
  2. oraz czy mówi Ci coś symlink (inne nazwy: symbolic link, soft link, po polsku dowiązanie symboliczne)? [tu też poszukaj]

no i to chyba tyle

0

Co do linuxa ogółem:
na ssd mam partycję / na hdd /home oraz /tmp, swapa brak. żeby rozjaśnic / - partycja systemowa, /home partycja użytkownika(ów), więc instalujesz system na partycji ssd (/), tworzysz osobne partycje /home /tmp na osobnych już na zwykłym dysku i powinno byc ok. dodatkowo mozesz poczytac sobie o ssd na linuxach, wiki archa posiada sporo info na temat

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1