Wybór dysku zewnętrznego

0

Witam, zastanawiam się nad wyborem dysku zewnętrznego(do 300zł i najlepiej 1TB). Zależy mi aby był wytrzymały np. na upadek oraz żebym mógł go eksploatować przez minimum 4 lata bez utraty danych. Jakie dyski są najwytrzymalsze, jakie firmy są najlepsze? Wybrałem na razie takie propozycje:

  • Adata SH14
  • Adata DashDrive™ Durable HD710
1

Używam HD710, ale dopiero od kilku miesięcy. Jest ładny, ładnie obudowany, nieco gumy tu i ówdzie, świetny jest kabel owijający się wokół dysku, nie ślizga się po stole.
Ale rzucać go się bałem...
Lata jednakże po torbie (a torba nie raz spadła w samochodzie z siedzenia, kładę ją na podłogę, podnoszę) i póki co nic mu nie jest.

1

Adata SH14
mam.

Używam HD710
mój brat ma.

Oba są niby “Waterproof/Shock-Resistant” ale póki co nie sprawdzałem ;-)
Oba za to mają tę samą wadę: gniazdo USB 3.0 Micro-B, które totalnie obsysa. Obudowa jest na tyle gruba, że nie trzeba było pakować żadnego micro.

SH14 pożera dużo prądu i nie zawsze chce się uruchomić podłączony przez choinkę hubów i niepewnej jakości długich przewodów. Najlepiej podłączać go bezpośrednio do komputera.
Nie wiem czy z HD710 jest taki sam problem.

Lata jednakże po torbie
Od paru lat trzymam dysk w futerale od glukometru. Idealnie pasuje rozmiarem na dysk, a w dodatkowych kieszonkach trzymam kabelek, pendrive'y i podobne duperele.
Mówię o torebce podobnej do tej: http://allegro.pl/glukometr-one-touch-nie-uzywany-w-wygodnym-etui-i3781584544.html

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0