Photoshop czy kupić CS6 a może skusić się na abonament CC?

0

Tak jak w temacie. Co sądzicie na temat powyższego pytania? Dodam że jako iż jestem "jeszcze" studentem mógłbym nabyć wersję CS6 za 900 zł. Zawsze to taniej niż za 3k. Jednak jak wiadomo wersja CC wprowadziła coś takiego jak abonament. I tu nasuwa mi się pytanie. Czy jest w ogóle sens nabywania 6-tki? Może lepiej zainteresować się już nowszą wersją oprogramowania? Prędzej czy później i tak człowiek będzie zmuszony bulić na ten cały "abonamencik". Sam już nie wiem czy się wstrzymać z zakupem czy może jednak nie?

2

Jednak jak kupisz CS6 to ją będziesz miał jak już wnuki będą siedzieć Ci na kolanie. Nawet jak nie będzie Cię stać na frykasy.
A abonament jest zależny od bieżących funduszy i jak te znikną, zostajesz z niczym.

Jasne, nowe wersje mają nowe bajery, często bardzo przydatne, a decyzja zależy od indywidualnej sytuacji.

0

Jednak jak kupisz CS6 to ją będziesz miał jak już wnuki będą siedzieć Ci na kolanie.

Jasne, tylko po co ci on będzie? Do ożywiania wspomnień? Czy poważnie polecałbyś komukolwiek, by próbował w dniu dzisiejszym pracować w CS1? A CS1 ma tylko 10 lat...

CC jest po prostu już znacznie lepszy niż CS6. Do tego jest na bieżąco aktualizowany i prawdopodobnie już nigdy nie będziesz musiał kupować kolejnej wersji (tylko opłacić dalszy abonament).
Jednakże zasadnicze pytanie brzmi - czy będziesz na tym zarabiał? Tzn. czy kupujesz sobie zabawkę, czy narzędzie do pracy? Bo jeżeli to pierwsze, to polecam Gimpa. Jeśli to drugie - definitywnie CC.
Abonament jest zaletą również jeżeli twe zlecenia są nieregularne. Nie ma zleceń - nie płacisz abonamentu. Płacisz za tyle, ile faktycznie korzystasz. A na CS6, coby nie było, pełną kwotę trzeba wybulić.

0

@aurel: Wszystko zależy od wykorzystania. Do web z doświadczenia wiem, że sprawdzają się nawet megastare PS (kiedys byłem zmuszony korzystać długi czas bodajże z PS 8 - oprócz braku folderów w warstwach - w zasadzie wszystko w nim działało. Pewnie nie miał jakiś bajerów które mogły się przydawać do tworzenia, no ale mi to potrzebne nie było. Nie wiem ile % użytkowników korzysta z nowych funkcji kolejnych wersji, ale znajomy grafik stworzy to samo w CS2-6 bez problemu. Ja kupiłem CS6, ale to nie z mojej kasy szło, ja sam kupiłbym (zakładając, że to jeszcze można kupić) np. CS3 - bo ma ten przyjazny dla oka interfejs.

Wszystko zależy od zastosowań.

0

Ja kupowałam w [sklepie internetowym] po korzystnej cenie. Nie chciałam abonamentu bo różnie to ze mną bywa. W ogóle takie opłaty abonamentowe to jakaś pomyłka jak dla mnie. Dostałam oryginal i teraz w każdej chwili mam dostęp gdziekolwiek.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1