Przedłużka USB z dwoma wtyczkami - po co?

0

Dostałem z oryginalnie zapakowanym modemem taki kabelek:

user image

Mógłby mi ktoś powiedzieć po co są dwie wtyczki?
Gdyby to był twardy dysk to bym pomyślał że potrzebuje więcej prądu i musi być podłączony do dwóch gniazdek.
Ale modem nie bierze chyba zbyt dużo prądu i działa normalnie podpięty do jednego... więc po co taki kabelek?

0

Proste, masz komputer z USB 1.0 a urządzenie które chcesz podpiąć wymaga mocniejszego zasilania niż może zapewnić jedno USB 1.0. Wkładasz ten kabel w dwa porty PC-ta i po problemie.
Taki kabelek dostałem do dysku twardego, który nie wymagał zewnętrznego zasilania.


teraz zauważyłem, że o tym napisałeś na dole :P
ale raczej ten modem podpada pod ten przypadek, modem możne pobierać sporo prądu jeśli jest daleko od stacji bazowej.

0

Ale modem nie bierze chyba zbyt dużo prądu
Modem (jeśli mowa o 3G lub czymś takim) bierze bardzo dużo prądu, co widzę u siebie na laptopie:
bez modemu ~6 h na baterii
z modemem ~3 h na baterii

0

Do "unikalna_nazwa"

Witam, mam pytanie, zastanawiam czy w ten sposób, przy użyciu tego kabla usb z podwójnymi wtyczkami można by było w łatwy i prosty sposób rozdzielić internet z modemu usb (takie jak oferowane w plusie czy w play'u Huawei, ZTE i inne) bez konieczności kupowania routera obsługującego GSM jak TP-LINK TL-MR3220 za jakieś 100 zł?

Czy miałbyś możliwość sprawdzić to dla mnie?

Pozdrawiam

0

Raczej wątpię, USB ma to do siebie że wymaga żeby jedno z urządzeń było "hostem" czyli zarządzało całą resztą. W takim przypadku było by 2 "hostów" co sprawiało by że o ile byłby net, to tylko na jednym kompie (tym wcześniej włączonym). Gdyby było inaczej, mógłbyś stworzyć "sieć" między komputerami poprzez proste połączenie ich takim kabelkiem (da się tak np z FireWire).

0

Oczywiście myślę tu o rozdzieleniu internetu na dwa komputery (ponieważ są dwie wtyczki). Pytanie czy mogłyby one jednocześnie korzystać z internetu w czasie, gdy na końcu tego kabla podpięty byłby jeden modem na usb Huawei lub innej firmy
Pytam, ponieważ zastanawiam się nad kupieniem routera obsługującego modemu podłączane na usb, jak wspomniany wyżej TP-LINK TL-MR3220/3240, a jeśli byłaby możliwość zaoszczędzenia 100 zł i kolejnych kabli, to chętnie bym z niej skorzystał.

0

Kombinacja z kablem się nie uda. To nie będzie działać.

Mam TL-MR3220 (w starszej wersji - z kanciastą obudową) od trzech lat i działa dobrze.

0

Ja takiego kabla używam gdy podłączam dysk 2,5" do TV

0

Witam,

Dziękuję za informacje. Podejrzewałem, że to jest za piękne, aby było możliwe, ale chciałem się upewnić. Czyli pozostaje router i szeroko opisywane w sieci problemy z połączeniem TP-LINK TL-MR3220 wersja 2 z modem Huawei E3272 LTE, który posiadam.

Pozdrawiam

0

takie coś nie ma szansy działać
nawet pomijając fakt że wspomniany wcześniej kabelek ma dane podpięte tylko do jednej wtyczki

neta możesz spokojnie rozdzielić z tego pierwszego komputera, o ile jest to laptop lub stacjonarny z kartą wi-fi; mi laptop czasami służy za hotspot dla mojej komórki

a dla kabelka znalazłem zastosowanie - pozwala on podpiąć dowolne urządzenie do większości telefonów / tabletów z androidem - na końcu spinamy ze sobą urządzenia, po środku dopinamy źródło zasilania i możemy podpiąć pendrive czy myszkę do swojego telefonu (w niektórych modelach nie trzeba dodatkowego zasilania, ale u mnie tak)
podpięcie myszki do telefonu i pojawienie się kursora na 3,5 calowym wyświetlaczu wywołuje co najmniej uśmiech u każdego ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0