Windows Phone 8 a pulpit

0

Byłem dziś pomiziać Lumię 920, wszystko fajnie, ale: WP nie ma pulpitu. Są tylko te kafelki i na tym kończy się system - można już tylko przejść do aplikacji. Kafelki są paskudne - jednolitego koloru z ikonką na środku, albo jako grafika, ale też na planie kwadratu, z ew. minikwadratami. Żeby to chociaż dało się też przesuwać w lewo i prawo (tj. kolejne ekrany) - nie, tylko góra dół i koniec. Chętnie przyjmę prosty system, ale bez przesady - tapeta z zegarkiem, kilkoma ikonkami i statusem (wiadomosci itd) to podstawa, z której nie chcę zrezygnować. Da się to jakoś ogarnąć, coś zhakować i zainstalować? Czy jednak rozglądać się za innym telefonem? Telefonik Nokii do mnie przemawia, ale ten system - nie bardzo.

0

masz tapetę z zegarkiem, datą i statusem na ekranie blokowania
po co gdzieś jeszcze?

1

JAKAKOLWIEK customizacja by się przydała. Widzę, że na necie cisza, ten system taki po prostu jest, megauproszczony i ograniczony :/ Sam telefon może jest wart ceny, ale ten system robi z niego kalekę i już absolutnie nie jest wart ceny..

0

No to wybierz inny, nie wiem w czym widzisz problem. Piszesz jakby na rynku były 3 telefony. Podałeś argument, że nie można pomiziać w lewo i prawo, ale dlaczego hardware jest spoko? Inne telefony mają gorsze bo jest inne logo na obudowie? Procesor i tak jest samsunga, broadcoma lub qualcomm :P Moja kobieta go ma, dzwoni, maile odbiera i nie narzeka.

0

Inne telefony nie wyglądają tak solidnie - Nokia słynie z solidności. Jak patrzę na telefony Samsunga - nie przekonują mnie, że wytrzymają tak wiele. Nokia jest ciut tańsza, bardziej ograniczona (nie tylko programowo, także przez brak kart pamięci), daje się ładować bez kabli i robi przecudowne zdjęcia w słabym świetle (dla mnie wielki plus).
Generalnie moje myśli biegły do Lumii vs SGS3/4 lub Note2. LG np. bym nie kupił - nie darzę zaufaniem tej firmy (Samsunga jako tako też nie, ale nowe telefony wydają się ok).
Pomimo ograniczeń Nokii - kupiłbym ją, ale: custom romów brak, modyfikacji i hacków brak, ogólnie zainteresowanie wydaje się być niskie. I chyba skończy się na Samsungu - pierwszy raz od mojego pierwszego telefonu 10 lat temu - nie kupię Nokii.

4
dzek69 napisał(a):

JAKAKOLWIEK customizacja by się przydała. Widzę, że na necie cisza, ten system taki po prostu jest, megauproszczony i ograniczony :/ Sam telefon może jest wart ceny, ale ten system robi z niego kalekę i już absolutnie nie jest wart ceny..

Tak, to jest system prawie tak uproszczony jak iOS. Większość ludzi nie potrzebuje wgrywania romów i customizacji, lecz płynnego i stabilnego działania bez zamuleń i zawieszeń gwarantowanych przez Androida.

0

No nie wiem czy takie bezproblemowe działanie WP. Lumia 720 z najnowszą aktualizacją lubi się od czasu do czasu zawiesić. Jedynym wyjściem jest wyjęcie baterii, co jest utrudnione w 920. Odrzuca ta "nagość" systemu. Lock screen i kafelki. Sporo rzeczy jak szybki dostęp do wifi/bluetooth i podobnych ustawień jest schowana. Nie ma nawet podstawowego blokowania numerów po stronie telefonu. Co jak co, ale działa zadowalająco szybko. Android czasem lubi przymulić, ale wygląda przyjaźniej niż czarne tło i kafelki.

0

720 to nowy model, więc pewno przechodzi bolączki wieku dziecięcego. A kafelki to po prostu inne podejście do interfejsu użytkownika. Narzekanie na brak pulpitów w Windows Phone, to tak jakby narzekać, że motocykl nie ma dachu, bo przecież samochody mają. A wybór jest kwestią gustu - niektórzy po prostu wolą prostotę od świecenia jak psu choinka. ;)

2

Nie rozumiem problemu autora. Tzn rozumiem ale: jeśli chcesz żeby system dało się dostosować to omijaj szerokim łukiem Windows Phone. Każdy to wie - wiedziałeś co kupujesz - skoro kupiłeś kupę to masz kupę, czego sie spodziewałeś?

Nokia wytrzymała jest? Tego nie wiem, ale np Sony Xperia Z podobno jest bardzo wytrzymały i ma normalny system operacyjny, a nie jakieś kafelkowe gojwno.

Tak, to jest system prawie tak uproszczony jak iOS. Większość ludzi nie potrzebuje wgrywania romów i customizacji, lecz płynnego i stabilnego działania bez zamuleń i zawieszeń gwarantowanych przez Androida.

To nie wina Androida. Windows 7 na kompie z 512 MB Ram też będzie mulił. Gdyby zresztą szybkość działania dla mnie była priorytetem to i tak bym nie kupował badziewia od MS - zamiast tego bym kupił telefon bez systemu operacyjnego, z normalnym menu - też by mi nie mulił i w dodatku bateria by trzymała ponad tydzień.

0

@othello: Nie kupiłem, rozważałem wczoraj.
Xperia Z fajna, przemyślę.
Nokia wytrzymała, Lumią 820 bodajże gwoździe ekranem wbijali ;) No ale Nokie zawsze były solidne, tu bym się nie martwił.

@somekind: No ja liczę ogólnie, że MS się ogarnie z tymi srafelkami, bo ciężko się korzysta z ich nowych produktów. Porównanie do iOS słuszne, aczkolwiek teraz już na iOS więcej zrobi niż na MS o.O

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1