udostępnianie sieci po Wi-Fi routera z modemu HUAWEI

0

Czy jest/istnieje możliwość udostępnienia połączenia internetowego na laptopie z Win7 podłączonym do internetu za pomocą modemu HUAWEI do Routera DSL za pomocą LAN podłączonego do laptopa, żeby potem ten Router dawał Internet po Wi-Fi z tego modemu. Czy nie ma takiej opcji i mam sobie szukać Routera z WAN? :|

Chciałbym też sobie zrobić, żebym mógł sobie patrzeć i kontrolować ruch sieciowy w laptopie, który jest wysyłany po Wi-Fi do różnych urządzeń.

Jak to miałoby wyglądać: MODEM-LAPTOP-ROUTER. ;)

1

A nie wystarczy po prostu udostępnić połączenia?
Połączenia sieciowe > PPM na połączeniu z internetem > Udostępnianie.

A przeglądać co przepływa przez sieć to w tym wypadku wystarczy np. Wireshark.

2

Możesz uruchomić wbudowany w win7 wlan router poleceniami

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=MySSID key=minimum8characters
netsh wlan start hostednetwork // call after reboot/resume

Ewentualnie napisz sobie program który odpala WlanHostedNetworkStartUsing (program musi działać nonstop) lub WlanHostedNetworkForceStart (program można wyłączyć).
Niestety hosted-network nie jest zaimplementowany w 100 procentach, działa tam tylko DHCP i udostępnianie plików i drukarek. Zeby mieć internet, musisz albo postawić zwyczajny serwer proxy, albo serwer DNS który przekieruje wszystko na udostępniane IP i parę serwerów HTTP{S} na kilku popularnych portach.

Hosted network ma ten plus, że nie działa jako ad-hoc, tylko normalny router.

Są dwa gotowe i darmowe programy do hosted-network: virtual router (instaluje usługę i wymaga .net) i virtual router 2 (bez usługi).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1