Arduino, ktoś się w to bawi?

0

Ktoś z 4p bawi się z Arduino? Jakieś ciekawe projekty?

Dla nieznających:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arduino
http://www.arduino.cc/

Ogólnie koszt wejscia to +- 100zł z allegro i można sie bawić w elektronike cyfrowa,
mała rzecz a możliwosci ogromne, dlatego ciekaw jestem co kto na tym robił.

0

Ja od niedawna posiadam arduino. Na razie zrobiłem sobie sterowane diody led przez internet, ale to nic ciekawego. Arduino i części do niego możesz kupić na ebay z chin. Wyjdzie trochę taniej niż na allegro czy w sklepach internetowych. Pamiętaj, że arduino to sama płytka z mikrokontrolerem, możesz też ewentualnie zakupić programator i sam mikrokontroler, wyjdzie jeszcze taniej.

0

Mam arduino u siebie od dwóch dni i ogolnie mega fajna zabawka, bawilem sie wczesniej z elektronika wiec zrobienie czegos jak termometr, woltomierz, wyswietlanie wynikow na lcd, komunikacja z rs jest trywialna, ale ciekawi mnie jakie odjechane projekty zrobili inni. Co do podlaczania do kompa, to imho jest to zajebiscie prosta platforma zeby zrobic np: prototyp systemu inteligentnego domu.

0

Jak dojdą do mnie przekaźniki to będę próbował zrobić sterowanie urządzeniami przez internet.

0
cepa napisał(a):

Dla nieznających:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arduino
Shut up and take my... ee... na razie się bawię Raspberry Pi.
Ale zanotowano... ;-)

2

@cepa - Arduino to nic więcej jak procek Atmela + płytka z ustandaryzowaną kolejnością złącz + dodatkowa biblioteka w C, która co prawda ułatwia pisanie programów, ale dorzuca czasem horrendalny narzut czasowy (przykład: digitalWrite kontra klasyczne ustawienie bitowe - 56 cykli vs. 2 cykle).

Z AVR co jakiś czas korzystam, swego czasu nieco udzielałem się w projekcie ArduCopter, ale z samego Arduino sensu stricte nigdy nie korzystałem bo w sumie nie rozumiem po co się ograniczać.

Raspberry Pi też od jakiegoś czasu mam, ale to zupełnie inna para kaloszy. I właśnie na nim chcę oprzeć "inteligentny dom", choć zapewne jakiś AVR do RPi podłączę jako element pośredni. RPi nie jest systemem czasu rzeczywistego, więc do PWM czy innych czynności wymagających odpowiedniego zgrania w czasie właśnie dodatkowa płytka jest niezbędna.

1

Projekt COWL stworzyliśmy wraz z @neonek911 na czystej AVR, programowanie czasem jest boleśniejsze, ale tak jak mówi Marooned - Arduino to pakiet głównie dla początkujących do zapoznania się z filozofią tych procków.

0

Ja myślę że większą wartość dydaktyczną ma zrobienie nawet prostego układu od zera.
Mój pierwszy projekt w AVR składał się z ATtiny, tranzystora i przekaźnika, i sterował grzałką w akwarium. Pewnie że mogłem kupić gotowy wyłącznik czasowy za parę złotych, ale to już nie byłby ten fun.

0

Na początek można zaopatrzyć się w jakąś płytkę startową, bo na stykówce to nigdy nie wiadomo czy mamy babola w programie, czy może źle rezystorek podpięliśmy. Na startowej mamy do dyspozycji różne bajery typu wyświetlacz LCD alfanumeryczny, beeper, LEDy, termometr, odbiornik IR, RTC, pamięć i inne - w zależności od płytki.

Ja sobie onegdaj taką sprawiłem: http://evboards.eu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=6&Itemid=4&vmcchk=1&Itemid=4 ale to akurat całkowicie kwestia gustu.

Idąc w Arduino mamy co prawda szeroki wachlarz dodatkowych płytek, ale za wszystko trzeba płacić dodatkowo.

0

Mi na razie starcza mój stary Lego MINDSTORMS.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1