Program, który sprawdzi, gdzie "uwalony" jest kabel UTP

0

Hej! Kiedyś miałem program, który pomagał mi mniej-więcej określić, na jakiej długości jest "uwalony" mój kabel UTP (ethernet, do routera od komputera). Tylko po formatowaniu nie zapisałem nazwy i nie pamiętam, a znów mam problem z kablem :/ wypadałoby go przyciąć (uciąć zniszczony kawałek) ale nie wiem, w którym miejscu ciąć :P Może ktoś ma/wie/pamięta? Najlepiej na Ubuntu, ale to nie warunek ;)

0

Wooo...., moje oczy, mój mózg, po czym to zliczał, po mocy sygnału, po występowaniu szumu białego, promieniowania kosmicznego ? Nie wiedziałem, że takowe coś istnieje w ogóle, a przy sieciach komputerowych czasem siedze w pracy :O

0

Są urządzenia, które potrafią sprawdzić która nitka jest uszkodzona. Ale jak znajdziesz urządzenie, które Ci powie w którym miejscu to daj znać bo czasem mi się może przydać.

0

Korzystałem z urządzenia testującego, które pokazywało jakie mam pary i ew brak sygnału w jakichś. Pokazywał też długość kabla i inne parametry, które jakoś mnie nie zainteresowały. Ale miejsce uszkodzenia kabla i to jeszcze wykrywane przez kartę sieciową? Freeware? Wrzuć koniecznie linka jak znajdziesz, bo każdemu by się przydało.

BTW mam instalację w domu od lat przeszło 6 i nigdy, nigdy nie zdarzyło mi się uszkodzenie kabla. Co Ty ze swoim robisz. Chodzisz po tym?

0

Od strony technicznej wykrycie gdzie jest kabel ułamany jest do zrobienia (zakładając, że pojawiają się odbicia sygnału), ale biorąc pod uwagę koszty urządzenia, koszty naprawy i problemy jakie może stworzyć naprawa to raczej takich urządzeń nie ma (nie używa się), bo taniej i szybciej jest wymienić cały kabel. Maksymalny zasięg skrętki to chyba coś około 50 metrów, wiec koszt wymiany naprawdę nie jest duży.

Co do tego, że sam soft nie wystarczy, to mam pewność, że nie ma szans by zwykła karta sieciowa potrafiła coś takiego. Jeśli widziałeś taki soft to raczej był to zwykły fake by robić z ludzi idiotów.

0

Da się.
Tani scalaczek, kilku oporków, bateryjka i oscyloskop, czyli TDR.
A program to powie, "że między tym gniazdkiem, a tamtym" i tyle.
Trochę więcej wie GSM, z kilkusetmetrowym krokiem wie gdzie jest "druga wtyczka" :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1