Witam
Od około miesiąca mam nowy dysk SSD OCZ Agility 2 SATA II kupiłem go z myślą, że będę mógł go wmontować w nowy sprzęt o ile takowy kiedyś kupie :p. Obecna płyta główna wspiera jedynie SATA I, ale to nie przeszkadza w (prawie) prawidłowym działaniu dysku.
Zainstalowany system Windows XP z SP3, podczas instalacji podałem sterownik do kontrolera SATA dołączone do płyty głównej.
Problem polega na tym, że od czasu do czasu włącza mi się ScanDisk i odzyskuje jakieś pliki... pewnego razu nawet nie wstał system, ale naprawiłem. Zdecydowałem się na ponowny reinstall i znów to samo. Wiecie może czym mogą być spowodowane te błędy? Czytałem kiedyś że MS robił aktualizację dot. opóźnienia zamykania systemu bo wyłączał komputer zanim dysk zapisał dane. Teraz nie mogę znaleźć info o tej aktualizacji i nie wiem czy idę dobrym, tropem jeśli nie to czy trzeba jeszcze instalować jakieś specjalne sterowniki? Nie chciał bym po prostu żeby pewnego pięknego dnia system nie wystartował a ja będę w sytuacji, w której będzie mi potrzebny komp na teraz. Firmware jest aktualny tzn. nie wyszła żadna poprawka dot. samego HDD.