Zamykanie klapki od laptopa, powiadomienia Caps Lock

0

Mam te oto dwa problemy:

  1. Po zamknięciu... klapki? od laptopa (to chyba nazywa się klapka :D), system przechodzi w stan hibernacji, uśpienia czy czegoś tam innego. Czy mogę zrobić tak, by po zamknięciu klapki tylko gasł ekran?
  2. Gdy wcisnę klawisz Caps Lock lub Num Lock (O dziwo nie mam Scroll Locka na klawiaturze), w prawym dolnym rogu ekranu wyświetla się powiadomienie. Jest to wkurzające, gdy gram w grę, której nie da się ściągnąć do paska zadań, a po wciśnięciu np. Caps Locka gra ściąga się w pasek zadań i nie chce wrócić z powrotem. Czy mogę te powiadomienia w jakiś sposób wyłączyć?

Oto informacje o moim sprzęcie:
Laptop Dell Inspiron 1750
System Windows 7 Home Premium z zainstalowanym Service Pack 1
Nie wiem, czy to potrzebne, ale procesor to Intel Pentium Dual Core 2x2,30 GHz

1
  1. Opcje zasilania.
  2. Wygląda mi to na jakąś dodatkową aplikację. Być może producenta laptopa. Szukaj w tym kierunku.
0

Świetny notebook, służy mi wiernie od 6 lat.

  1. tak jak napisał Rev
  2. to jest dodatkowy program Della, który też wyświetla info jak zmieniasz jasność/głośność - znajdziesz go w trayu, tam się opcjami pobaw
0

Co do klawisza scroll lock - prawdopodobnie masz go. Tylko trzeba skorzystać z klawisza funkcyjnego (niebieskie Fn).

0
Marooned napisał(a):
  1. to jest dodatkowy program Della, który też wyświetla info jak zmieniasz jasność/głośność - znajdziesz go w trayu, tam się opcjami pobaw

Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć ten program (nie usuwając go) to najlepszym rozwiązaniem będzie usunięcie go z autostartu.

0

Skoro już tak dobrze idzie, to mam kolejne pytanie związane z tym samym laptopem. Jestem jako-tako koneserem gier, i denerwuje mnie bardzo to, iż w wielu grach używa się klawiszy od F1 do F12, a w moim laptopie, w przeciwieństwie do większości, po wciśnięciu klawisza funkcyjnego od razu włącza się funkcja, a dopiero po przytrzymaniu Fn włącza się poprawny klawisz F. Przykładowo, w jednej z gier klawiszem F3 uruchamia się minikomputer, jednak w moim laptopie gdy to wciskam, wyświetla się stan akumulatora i dopiero przytrzymując Fn działanie jest poprawne. Czy można to w jakiś sposób obrócić?

0

Hmm, fakt, że Fn+F3 na Inspironach to stan baterii, ale masz odwrotnie?!

0

No to jak? Jestem godny otrzymania od was pomocy? :)

1

możesz to zmienić w biosie

0

Okej, ale niestety jest mały problem. Nienawidzę zdania "zrób to w BIOSie", bo jedyną rzeczą, jaką umiem robić, jest (i to nie zawsze) odpalenie BIOSu, więc jeśli można, poprosiłbym o jakieś dokładniejsze instrukcje.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1