Dropbox - uzytecznosc

0
  1. Czy jest jakis maksymalny rozmiar pliku, ktory mozna trzymac na dropboxie?
  2. Czy jest jakis sens trzymac na dropboxie plik z wirtualna maszyna, czyli jakies 4gb, bo chcialbym miec dostep do tego na kilku kompach?
    Czy z takim czyms dropbox sobie nie poradzi?
    Pytanie jak on sie zachowuje przy zmianie takiego pliku, czyli jak zamkne wirtualke i zmiany zostana zapisane w pliku, to on bedzie przezylal na nowo caly plik czy tylko fragmenty zmienione?
1

Czy jest jakis sens trzymac na dropboxie plik z wirtualna maszyna, czyli jakies 4gb, bo chcialbym miec dostep do tego na kilku kompach?

To jest całkowity, 100% bezsens. Nawet jeśli taki duży plik da się tam umieścić, to jego przesłanie trwałoby wieki - transfer do Dropboxa jest w granicach 100 kB/s. Zresztą przewiduję że plik maszyny będzie większy niż cała pojemność konta oferowana przez Dropbox. Jednym słowem, pomysł dość głupi.

0

Moze i sluszna uwaga.

Chodz chodzilo mi o konkrety, jak wlasnie przesyl danych.
Co do miejsca to mam wystarczajaco.

Pendrive wlasnie nosze i chcialem go zamienic na cos ciekawszego ale jesli nie idzie to trudno.

2

Nie wiem co prawda gdzie z tym chodzisz, ale może rozważ dostęp do maszyny przez sieć? Np zdalny pulpit.

1

Przy aktualizacji pliku nie jest podsyłany cały plik od nowa tylko zmienione fragmenty

0

Hmm dobrze wiedzieć. Ale czy tak duży plik (pewnie kilka GB) da się tam umieścić to nie wiem.

1

@dzek69 jesteś pewien tego, co piszesz? W jaki sposób niby Dropbox robi diffa plików binarnych? Coś mi się wydaje, że jednak przesyłany jest zawsze cały plik. Chętnie poczytam oficjalne źródło twierdzące inaczej.

2

@Marooned nie używam dropboxa, nie wiem jak to działa, wiem, że działa. Trochę info:

http://serverfault.com/questions/52861/how-does-dropbox-version-upload-large-files (niestety link do forum DB już nie działa)

https://forums.dropbox.com/topic.php?id=40943 (Może nie jest to bezpośrednio informacja, o którą pytasz, jednak brak zaprzeczenia dot. hashowania czteromegowych partów potwierdza sądzę, że tę informację)

A grzebać po helpie mi się nie chce, to mam z odrobiny Googlowania, mi DB zwisa, chcesz to szukaj dalej ;)

0

Co do maszyny wirtualnej. Przedstawiam statystyki użycia pliku z wirtualnym dyskiem twardym podczas wczytania Windows 8 od zera do zalogowania się i pokazania pulpitu (tego normalnego ;)).

117527436250364fe30048a.png
Prawie 20 tysięcy operacji, w tym odczytanie prawie 800MB i zapisanie 22MB. Można powiedzieć, że w przypadku wystarczająco szybkiego łącza z dużą przepustowością ma to nawet jakiś sens.

Chociaż z drugiej strony nie wiem czy 20 tysięcy operacji to trochę nie za dużo.

0

Myślałem że Dropbox sprawdza tylko sumę kontrolną pliku i (jeśli tego pliku nie ma juz na serwerze, np. ten sam plik był przesłany przez innego użytkownika), to wrzuca na serwer, to samo gdy plik sie zmieni - wrzuca od początku.

Swoją drogą - ciekawy ten algorytm analizy pliku binarnego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1