Przegrzewanie się podzespołów

0

Witam,
Nie wiem co się dzieje z moim komputerem. Przy normalnym używaniu podzespoły mają bardzo wysoką temperaturę, a czasami z głośniczka systemowego coś piszczy, gdy temp. wzrośnie do 80 stopni. Komputer jest w nieogrzewanym pomieszczeniu (temp. pokojowa), obudowa jest otwarta.

Wklejam screen ze speedfana:
user image

Jak można go ochłodzić?

1
0DFh napisał(a):

obudowa jest otwarta
I w ten oto sposób rozwaliłeś cyrkulację powietrza w obudowie.

0

Obadaj palcem co jest gorące i przyłóż tam wiatrak.
;]

0

Wrzuć do wody.

A tak na poważnie - porządnie wyczyść wentylatory oraz wymień pod radiatorami pastę termoprzewodzącą.

0

U mnie chipset był cholernie gorący dopóki nie dokręciłem dodatkowego wiatraka w środku obudowy (wcześniej był tylko jeden z tyłu, nie licząc wiatraków od CPU, GPU i PSU).

0

Zamknij obudowę! PSU ma wentylator, który wyciąga powietrze z obudowy i wyrzuca je do tyłu. Świeże powietrze powinno wchodzić przez przód, zobacz czy nie ma tam kurzu. Dodatkowo możesz zamontować wentylator na kratce z tyłu obudowy, który pomoże temu większemu z PSU.

0

Założyłem obudowę i wszystkie temperatury spadły oprócz Temp1, wie ktoś jak sprawdzić co to jest? Bo Temp1 jest nadal na 70-80 stopni :/

0

Ja bym sprawdził palcem. Ewentualnie zgaś światło i załóż noktowizor.

0

Zainstaluj Everesta, to będziesz wiedział szto eto. Może by czas wymienić pastę na CPU? Stawiam, że te Temp1 to może być grafika.

0

80? Myśle że nic oprócz grafiki takich temperatur nie będzie miało ;) Ale w spoczynku grafika nie powinna mieć takich temperatur.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1