Łączenie dwóch stanowisk

0

Witajcie. Obrany dział był na "chybił strzelił", nie miałem pojęcia gdzie umieścić ten temat.

Do rzeczy... Mam do dyspozycji kilka komputerów z oprogramowaniem XP. Aby było prościej załóżmy, że nie mają one oprogramowania zabezpieczającego. Stanowiska wyglądają następująco - A1 (administrator); B1; B2; B3. Komputery B mają ograniczone uprawnienia na systemie. Pliki wrzucone na serwer przez A1 służą B1; B2; B3 do pracy (każdy ma pełny dostęp). Załóżmy, że jestem użytkownikiem stanowiska B2. Uzyskałem w jakikolwiek sposób hasło do administratora (czy nawet tryb awaryjny, gdzie uprawnienia nie mają ograniczeń). Macie może jakieś pomysły w jaki sposób połączyć się z innymi użytkownikami (B1, B3) bez żadnej ich ingerencji (przyp. - B1; B3 mają do dyspozycji tylko system z ograniczonymi uprawnieniami)? Na pomysł rzuciło mi się wyśledzenie ich w sieci lokalnej, jednak po pierwsze nie mam pomysłu jak to zrobić, a po drugie sama ich aktywność raczej by się nie przydała.

0

Mam do dyspozycji kilka komputerów z oprogramowaniem XP
domena czy grupa robocza?

Uzyskałem w jakikolwiek sposób hasło do administratora
administratora gdzie: na B2?
czy na innych komputerach jest to samo hasło administratora?

w jaki sposób połączyć się z innymi użytkownikami
co to znaczy „połączyć się z innymi”?

wyśledzenie ich w sieci lokalnej
co to jest „wyśledzenie w sieci”?

0

Domena. Na stanowisku B2 uzyskuję tylko prawa administratorskie za pośrednictwem trybu awaryjnego (nie znam dogłębnie działania tego trybu, jednak sądzę, że wtedy użytkownik zyskuje tylko pełne prawa - nie jest to bezpośredni administrator). Pod słowami 'połączyć się z innymi' miałem na myśli głównie przeniesienie jakiejś aplikacji, po czym uruchomienie jej (opcjonalnie), natomiast pisząc 'wyśledzenie w sieci' chodziło mi o to, czy user B2 może 'znaleźć komputer' (chociaż to można pominąć, był to luźny pomysł który i tak jest bezsensu) po czym w jakiś sposób się z nim 'połączyć'.

Może trochę inaczej:
Czy możliwe jest, aby komputer B2 będąc w trybie awaryjnym (w normalnym nie ma dostępu do większości opcji ze względu na ograniczone konto) mógł ze swojego dysku przenieść aplikację na inny komputer (B1; B3)? Czy może całkowicie niemożliwa jest taka operacja (nie wiem, może jakieś ograniczenia czy coś).

1

jeśli ms by zrobił taki błąd, w co wątpię, to dawno temu zostałby odkryty, wielokrotnie wykorzystany do włamań i w końcu poprawiony. spóźniłeś się pewnie z 10 lat.
zresztą jak to sobie wyobrażasz, skoro jesteś adminem lo-kal-nie, a to oznacza, że poza swoim kompem jesteś nikim.

0

Czy możliwe jest, aby komputer B2 będąc w trybie awaryjnym (w normalnym nie ma dostępu do większości opcji ze względu na ograniczone konto) mógł ze swojego dysku przenieść aplikację na inny komputer (B1; B3)? Czy może całkowicie niemożliwa jest taka operacja (nie wiem, może jakieś ograniczenia czy coś).

No ja bym do tego celu użyła np. mejla albo dropboxa czy innego fileshare'a.

Prawdę powiedziawszy, piszesz strasznie niejasne i niekonkretne rzeczy. Jeśli wszystkie komputery są w jednej sieci.... to no problemo, udostępnij folder i pozostałe będą go widzieć.
Jeżeli natomiast nie masz uprawnień do udostępniania folderów - no to sory, nie ma to nie ma.

0

Wszystkie komputery są w jednej sieci - każdy może się połączyć z każdym. W czym problem? I nie ma "łączenia się bez ingerencji". Tzn jest, ale po uprzednim skonfigurowaniu, jak sobie komputer B1 udostępni folder w sieci, to B2 będzie mógł ten folder przeglądać już bez ingerencji B1 itd.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1