Poszukuje instalatora

0

Jak w temacie poszukuje darmowego instalatora do moich aplikacji. Wypróbowałem kilka ale każdemu coś brak (lub nie umiem go obsłużyć tak aby osiągnąć swój cel). Co chciałbym aby posiadał? Otóż oczywiście podstawowe rzeczy takiej jak zatwierdzenie licencji i wybór ścieżki. Kolejne to możliwość dodawania do menu start nie tylko skrótu do exe ale i do pomocy którą stworzyłem w pdf. Możliwość dodania wpisów do rejestru (chce powiązać aplikacje z pewnym wymyślonym przeze mnie rozszerzeniem plików). Ostatnie co bym chciał to podczas instalowania aplikacji możliwość doinstalowywania czcionek i różnych dodatkowych aplikacji (przykładowo pakiet redystrybucyjny visual). Mile widziana by była jeszcze funkcja sprawdzająca wersje net frameworka zainstalowanego na komputerze ale to już nie jest jakiś szczególnie ważny wymóg.
Wiem że mam duże wymagania ale skoro to jest portal dla programistów to założę się że wielu użytkowników używa instalatorów i testowała nie jeden dlatego może znajdzie się ktoś kto mi coś podpowie w tej kwestii.

1

Z przetestowanych przeze mnie to NSIS lub Inno Setup, akurat mi do gustu przypadł ten drugi. Oba obsługują języki skryptowe, poszukaj na ich stronach domowych a znajdziesz sporo gotowych skryptów. Niestety, ale w tych programach tego co chcesz zrobić nie wyklikasz, musisz napisać skrypt :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1