VIRTUALBOX przechwytywanie klawiatury i urządzeń usb

0

Dotychczas używałem vmware. Po kliknięciu wewnątrz okna maszyny wirtualnej tylko skrót klawiszowy przełączał mnie do 'systemu matki', a podpinanie usb było widoczne tylko w systemie na maszynie wirtualnej. Pytanie jak taki stan uzyskać pod virtual box?
Po podpięciu usb automatycznie 'wyrzuca mnie' do systemu matki. W opcjach wyłączyłem automatyczne wykrywanie klawiatury i nic. Proszę o pomoc.

0

Proponuję abyś napisał to jeszcze raz, tak żeby było wiadomo o co chodzi. W każdym razie (jeśli guest additions nie są zainstalowane w systemie-gościu),kliknięcie wewnątrz maszyny wirtualnej przenosi sterownie do systemu gościa, aby powrócić do hosta wciskasz pracy Ctrl. Jeśli dodatki są zainstalowane w systemie gościu, to domyślnie włączona jest integracja myszy, co oznacza że system gość reaguje na kliknięcia tak samo jak host - możesz to wyłączyć, powodując takie zachowanie jak opisałem wyżej.

Jeśli chodzi o usb, to w ustawieniach masz filtry usb, gdzie podłączasz urządzenia usb na stałe. Dodatkowo, możesz podłączyć urządzenie usb w trakcie pracy maszyny, klikając na ikonę usb u dołu okna virtualboxa

W Vmware działa to praktycznie tak samo, więc nie wiem co tam "masz widoczne" w systemie gościu, prawdopodobnie sam nie wiesz co robisz ani co chcesz zrobić.

0

Ok więc może powiem o co chodzi.

Podejrzewam, że na dysku mam jakiegoś syfa trojana. Chcę mieć dostęp do plików na dysku w izolowanym środowisku na maszynie wirtualnej. Taki mam pomysł, gdyż syfka chwilowo nie mogę zlokalizować i usunąć. Tyle że po wpięciu czegokolwiek do portu usb jest on najpierw wykrywany przez system i uruchamia się autorun. W vmware usb było jedynie wykrywane przez system na maszynie wirtualnej,gdy pracowałem na niej (nie wiem jak to wyjaśnić - tryb wewnątrz okna vmware).

1

Gdy maszyna uruchomiona jest, kliknij na ikonę usb. Wybierz urządzenie, które chcesz podłączyć do usb maszyny wirtualnej. Urządzenie zostanie odłączone z systemu-hosta, a podłączone zostanie do systemu gościa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0