Połączenie modemu ADSL z routerem

0

Mam dziwny problem z siecią w domu. Gdy podłączę komputer bezpośrednio do modemu (D-link DSL-320B), to mam internet. Żeby było śmieszniej, w połączeniu lokalnym mam zewnętrzne IP Neostrady.
Natomiast, gdy komputer podłączę do routera Linksys WRT54GL, a jego do modemu, to internetu nie mam.
IP modemu to 192.168.1.1, router na WAN ma 192.168.1.2, natomiast w LAN ma 192.168.2.1, komputer z DHCP dostaje 192.168.2.100, więc to raczej jest ok.
Co może być nie tak? Wcześniej miałem TP-Linka TD8816 i taka konfiguracja działała bez problemu.

1

Twój router powinien raczej dostać zewnętrzne IP z neostrady, które da mu modem (tak samo jak komputer, z punktu widzenia modemu nie ma różnicy). Nie musisz może klonować adresu MAC?

0

No może muszę klonować MAC, ale który i właściwie dlaczego? Neostrada nie ma żadnych ograniczeń co do MACów jak niektóre inne usługi.
Pytanie, czemu modem nie przekazuje tego IP do routera?

1

Skoro neostrada nie ma ograniczeń to pewnie nic nie zmieni, gdyby trzeba, musiałbyś klonować MAC Twojej karty sieciowej, żeby modem myślał, że jest podłączony do komputera. Myślę, że musisz pogrzebać w ustawieniach, piszą coś o PPoE albo trybie bridge.

0

masz w ustawione:
VPI: 0
VCI: 35?

0

Tak, VPI, VCI, PPPoA, hasła i nazwy użytkownika mam dobrze, inaczej nie miałbym neta. Trybu bridge nie widzę raczej w żadnym z urządzeń.
Problem jest raczej gdzieś między modemem a routerem, tylko nie wiem gdzie. :/

0

Nie musisz klonować maca... Miałam taką konfigurację w domu. Bardzo dziwne jest, że ci nie działa, bo wygląda, że masz ustawione ip ok. Czy pingujesz router? Czy pingujesz modem? Czy pingujesz wp.pl? Czy pingujesz 212.77.100.101?
Czy tylko na jednym komputerze sprawdzałeś? (może to w komputerze masz coś nie tak z połączeniami sieciowymi)

0

Z tego co zrozumiałem, to masz modem adsl podłączany do ethernetu. I podłączasz go do routera.

Ja bym zaczął od sprawdzenia, czy router połączył się z internetem. Czyli zaloguj się do routera przez interfejs www i przejrzyj status wan. Nie wiem jak to akurat się nazywa w twoim modelu, ale każdy router umożliwia sprawdzenia statusu połączenia z internetem, tego jaki dostał zewnętrzny adres ip itd. Na 99% okaże się zapewne, że router nie dostał adresu ip od modemu, w takim wypadku upewnij się że ustawienia wan routera są takie same jak miałeś na swoim komputerze, czy używasz dobrego kabla (crossowany albo nie) jeśli tak to w ostateczności można sklonować mac

0

1) Brak internetu to to samo co brak pinga do wp.pl.
2) Z kompa pinguję zarówno router (192.168.2.1) jak i modem (192.168.1.1).
3) WAN routera (ustawiony statycznie 192.168.1.2) łączy się z modemem (192.168.1.1).
4) Poprzednio router z modemem łączyłem takim samym kablem, raczej nie jest skrosowany, no i nie on jest problemem, skoro mogę pingować nawet modem.

1

Whai WAN routera statycznie ustawiony? To właśnie modem powinien ustawić ten adres.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0