Czy IE9 wyswietla SVG

0

Zauważyłem na uczelnianych komputerach dziwne zjawisko. Otóż IE9 nie wyświetla plików SVG umieszczonych na stronach HTML, wyświetla natomiast pliki SVG otwierane bezpośrednio. Da się to jakoś logicznie wytłumaczyć?

0

Jak na załączonym obrazku widać - wyświetla.

0

Nie mam w domu IE9, w czwartek będę na uczelni i pokażę, że jednak nie wyświetla (chyba, że wskazując na plik SVG dam polecenie otwórz za pomocą IE9, tzn. bez pośrednictwa pliku HTML).

0

Zainstalowałem IE9 na laptopie z W7. Jako przeglądarka plików SVG działa http://students.wmi.amu.edu.pl/~bogdan/images/svg.png, jako przeglądarka internetowa niestety nie http://students.wmi.amu.edu.pl/~bogdan/images/html.png

0

Na tej stronie znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie jaki i wiele innych odpowiedzi:
http://caniuse.com/#search=svg

edit:
w sumie jest tam napisane, że Method of displaying SVG images in HTML using <img> jest wspierane w IE9, choć z tego co pamiętam właśnie kiedyś tego nie było dla IE9, testy bogdansa wskazują na to, że nie działa, a test Ktos, że działa.. Może jednak powinno być oznaczone jako "partially supported", bo z tego co widać działa tylko w określonych przypadkach (może oczekuje jakiegos mime-type? może plik svg musi zawierać coś specyficznego?)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0