Dziwne zachowanie systemu podczas wyłączania/update

0

Witam, mam taki problem. Niedawno zakupiłem Notebooka (Samsung R540) z systemem Windows7 Home Premium 64bit. Po kilku dniach użytkowania, kiedy chciałem go wyłączyć...zawiesił się, i to dosłownie przy wyłączaniu - wtedy jak pisało "Wyłączanie...". Czekałem 30 minut i się nie wyłączył tak więc zrobiłem to "na guziczku". Potem bez żadnych problemów się uruchomił. Podobnie miałem ostatnio podczas aktualizacji. Godzinę czekałem aż zniknie napis "Przygotowywanie komputera do zainstalowania aktualizacji [...]" no się nie doczekałem. Czy to może być groźne dla komputera i jak temu zapobiec? Dodam, że najprawdopodobniej stało mi się tak po pierwszym skorzystaniu z partycji recovery...ale nie jestem pewien.

Druga sprawa..jeżeli trzeba by było koniecznie już przywrócić kompa do ustawień fabrycznych to znacie jakiś program, który wyświetli mi klucz produktu np. antywirusa? Bo gdzieś zapodziałem a szkoda mi licencji....

0

Godzinę czekałem aż zniknie napis "Przygotowywanie komputera do zainstalowania aktualizacji [...]" no się nie doczekałem. Czy to może być groźne dla komputera i jak temu zapobiec?

może być groźne w tym znaczeniu, że aktualizacje nie zainstalowały się do końca, przez co masz system teraz z nie wiadomo jakimi plikami - przed czy po aktualizacji, niektórych może brakować, inne mogą być wadliwe. można rozwalić sobie w ten sposób system.
godzina czekania (jeśli to było przy wyłączaniu) to było IMHO za krótko, bo mogło rzeczywiście coś się tak długo instalować (np. service pack)

0

Ale to wtedy by pisało, że coś się instaluje... a service packa już dawno zainstalowałem...moim zdaniem to dziwne, że "Wyłączanie..." pisze przez niemal godzine i nic..mam zrobić formata?

0

póki działa to nie - po co.
ale taki wypadek może oznaczać, że coś teraz nie działa, tylko nie wiesz jeszcze co.

0

Ok,
znacie jakiś program, który mi jakoś wyświetli klucze licencyjne w zakupionym oprogramowaniu?

0

Magical Jelly Beans Keyfinder. Wyświetla klucz zainstalowanego Windows, Office'a, Visual Studio i kilku programów innych producentów.

0

dzieki

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0