Odzyskanie usunietej historii przegladanych stron

0

Witam! Dziś mój problem nie dotyczy programowani ;o, wiec mam potrzebę sprawdzić historie przeglądanych stron w firefoxie, internet explorerze która została usunięta(tak mi się wydaje, bo w godzinach które mnie szczególnie interesują jest pustka). Czy jest to w ogóle możliwe? Myślałem nad programami do przywracania utraconych danych ale nie jestem pewny czy to ma sens. Liczę na jakieś sugestie, podpowiedzi :) pozdro

0

IE stare wersje (5.5, 6.0 chyba też, nowsze nie wiem, bo nie używam od dawna IE :P) zapisywały historię w jakichś "dzikich" folderach *nazwy nie pamiętam) w folderze z Danymi Aplikacji. Ale znając Windows - to nie musiały być foldery, tylko Explorer tak je pokazywał. Tu masz szanse. FF/Ch/O/cokolwiek - trzymają historię w jednym pliku. Raz nadgranego pliku nie odzyskasz domowymi metodami - tylko ew w jakichś specjalistycznych labach za parędziesiąt tysiów ;)

0

Dlaczego nie odzyska? Ma szansę odzyskać o ile nie używa dysku SDD gdzie komórki są często zerowane i przenoszone w inne miejsce (TRIM). Ale na HDD, jest duża szansa że pierwszym lepszym programem do odzyskiwania odzyska. Bo raczej mała szansa że nastepny plik będzie zapisany dokładnie w tym samym miejscu na dysku (fizycznie).

0

NTFS trzyma wszystkie pliki blisko siebie. Jest duże prawdopodobieństwo, że plik został już nadpisany.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0