Uszkodzony monitor a komputer

0

Witam, mam pytanko - czy jest mozliwość aby w jakikolwiek sposób uszkodzony monitor mógł spowodować uszkodzenie elementów komptera? karte graficzną np ? Poprzez spięcia.. Wiem,że monitor nie jest podłaczony zasilaniem do komputera, no ale wszystko jest mozliwe ponoć ;P

0

Oczywiście że może powodować spięcia, i przez to uszkodzić np karte graficzną.

0

Może. Mój kumpel miał taki przypadek. Pewnego uroczego dnia zjarała mu się karta grafiki i przy okazji płyta główna. Myślał, że to przypadek losowy i kupił sobie jakąś używaną grafikę i płytę. Złożył całość, popodpinał i duet grafika - płyta poszły się kochać. Okazało się, że kabel VGA robił mu sieczkę z elektroniki.

0

Mi tak telewizor poszedł się przejść... W karcie graficznej na szczęście poszedł tylko port HDMI.

0

Czyli przyjarać sie może grafika/płyta głowna tylko ? Czy juz może rozejść sie dalej ?

0

Wydaje mi się że może dalej(kiedyś kolega złapał przepięcie na karcie sieciowej(nie wbudowana) doszło do pamięci ram)

0

To ostatnie pytanie - zakładając,że monitor uszkadza elementy komputera, musi mieć to miejsce natychmiast po jego podłączeniu? Czy mozna to nastapic po czasie? Chodzi o to,ze miałem jeden komputer i padł(nie wiem nawet co dokładnie), do tej samej obudowy wsadziłem zupelnie nowe części - doslownie wszystko. Tylko monitor zostal ten sam. Minął miesiąc i komputer znow padł, takie same objawy jak za pierwszym razem. I właśnie winy szukam w monitorze lub zasilaczu. I boje się kupic nowy komp i podłączyć do tego monitora ;)

0

Może tak być. Co prawda zaskakujące, że miesiąc bez awarii aż - obadaj czy to nie sam kabel od monitora, podłącz do jakiegoś śmieciowego sprzętu i powyginaj go trochę, zobacz czy zawsze styka.
(ale może to być wciąż wina zasilacza, wtedy to masz szczęście po prostu do wadliwego sprzętu :P)

0

Wg mnie może po czasie - chwilowe przepięcia lub napięcie trochę powyżej normy i pozostałe komponenty z czasem nie wytrzymują.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0