MacBook Pro dla programisty

0

Witam,
mam pewien dylemat.
Czy MacBook Pro 13" będzie się nadawał do programowania? W sensie, że ekran nie za duży i mogą oczy boleć, czy lepiej oszczędzać rok/dwa dłużej i kupić te 15"?

Oczywiście..większość pomyśli - ta macbook tylko do programowania. Ale nie..ja chciałbym tworzyć aplikacje na iPhony/iPady więc to chyba zrozumiałe.

Proszę o odpowiedz :)
Pozdrowienia.

0

Jak jesteś programistą to na MBP 15" się oszczędza 2 miesiące, a nie 2 lata ;p Ja bym brał 13" + jakąś stacje dokującą z monitorami. Tylko, że apple się wypina na takie rozwiązania.

0

Programistą jeszcze nie jestem bo nie skończyłem szkoły. Po prostu na razie piszę sobie różne programy, pomagam ludziom itp. Ogólnie kręci mnie to. Dlatego muszę oszczędzać 2 lata więcej a nie miesiące:) Ale masz rację przy zawodzie programisty przez 2 lata to bym oszczędzał na Mac PRO :P Ale gdzieś (hehe) czytałem, że ten mniejszy ekran w MacBooku PRO trochę się "różni" od tych innych 13" notebooków. To prawda? Tzn chodzi o to, że od niego (kwestia czego?) tak oczy nie bolą. Dlatego nie lubie rozwiązań notebook+monitor i się pytam czy MacBook Pro 13" by się nadawał czy mam się zaprzeć i dozbierać do 15"? :)

0

Pisałem jedną gierkę w sdl na 10" - da się. Teraz piszę na 15" jak gdzieś jestem, ale docelowo mam 2x19" do niego podłączane. Moim ideałem są 2x24" ale na wszystkim sie da. To że 13 to nie ważne. Ważne jaka jest rozdzielczość bo to określa obszar roboczy.

0

No i oczy Cię nie bolały?:>

Rozdzielczość w MacBooku Pro 13"
1280 na 800 (rodzima) to chyba znaczy - że domyślna i najlepsza. Co o tym myślisz?

1

Jeżeli patrzymy na koszty to lepiej byłoby kupić Maca mini. Na Allegro znajdziesz za kilka stów, dołożysz trochę pamięci i XCode będzie śmigać bez problemu. A jeszcze prościej będzie kupić sam system operacyjny i zainstalować go na swoim PC. W Polsce jest to w pełni legalne oraz nie łamie warunków umowy licencyjnej.

0

Nie bolały, bo rozdziałke miałem małą - 1024x600 więc wielkość okien była porównywalna jak w moim starym thinkpadzie gdzie miałem 15" i 1680x1050. Przy takiej rozdziałce jak mówisz, nie odczujesz dyskomfortu. Chociaż obszar roboczy mały.

0

15" to najmniejszy ekran na jakim pracowałem na PC.
13" jest dobre, jeśli uważasz że lepiej wyglądasz w okularach.

MacBook Pro działa z zewnętrznymi monitorami - przez HDMI. Nie wiem czy to wygodna praca, trzeba by wypróbować samemu.
http://store.apple.com/us/product/H1824ZM/A/Moshi_Mini_DisplayPort_to_HDMI_Adapter?amp

0

Rev, o tym nie wiedziałem:) Skąd masz takie informacje?:) Może odpali ten system na moim Samsungu r540?

vpiotr - i tak mam okulary :)

0
Alex napisał(a)

Programistą jeszcze nie jestem bo nie skończyłem szkoły.

Jeśli myślisz, że programistą jest się po jakiejś szkole, to prędko nim nie będziesz. Lepiej sam się weź do nauki, jeśli Cię to kręci.

Ale podziwiam, że chce Ci się wywalać 5-7k na hobby.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1