Problemy z monitorem

0

Cześć. Mam laptopa Asus. Od pewnego czasu mam problemu z monitorem a dokładniej - odłącza się. Przez słowo odłączanie mam na myśli że nagle pojawia sie czarny ekran z poziomymi i pionowymi paskami różnych kolorów, migają itd. Domyślam się że jest to problem z kabelkiem który przekazuje informacje do matrycy. Z matrycą nic jest, a wiem dlatego że kiedy lekko przekrzywię monitor w lewą stronę obraz wraca. Piszę ten temat żeby się upewnić czy na pewno dobrze sklasyfikowałem problem i czy da się go naprawić poprzez dociśnięcie/ poruszanie kabelkiem który prowadzi do monitora.

0

nom, tylko że nie kabelek a taśma i nie odłącza się, a prawdopodobnie jest nadłamana i trzeba ją wymienić
możesz spróbować samemu ale rozmontowanie do tego stopnia większości modeli laptopów to katorga

0

No właśnie chciałem zdemontować obudowę monitora, ale nawet po odkręceniu śrubek się trzyma. Mam to zrobić łomem czy jest na to jakiś sposób?

0

a masz już nową taśmę?
kilkanaście śrubek, bateria, twardy dysk, potem najczęściej podwadzasz klawiaturę, bo pod nią są kolejne śrubki, potem czymś plastikowym zatrzaski na obudowie, potem jeszcze parę śrubek, kilka tasiemek żeby to zdjąć i dostać się do kolejnych śrubek, potem może jeszcze układ chłodzenia bo pod nim czasem są kolejne śrubki blokujące to co cię interesuje
no i jeszcze trzeba odpiąć z drugiej strony...

wpisz sobie w youtubue "[twój model laptopa] disassembly"

0

Hehe poszukam jeszcze na google bo na youtube znalazłem tylko to:

EDIT: Widzę że ten model jest podobny więc pokombinuje w ten sposób.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0