Temperatura procesora

0

Cześć. Właśnie wymieniłem zepsuty zasilacz w moim komputerze i mam problem. Temperatura procesora w spoczynku to ok 78 stopni, a już przy prostych akcjach takich jak klikanie po pulpicie :) dobieg do 80 paru. Obroty wiatraka to ok 2,15k. Procesor jest stary, pentium 4 ghz, 1 rdzeń. Czy myślicie ze to może być błąd pomiarowy?

0

Ja myślę, że pewnie czas zmienić pastę pod prockiem. Też miałem takie temperatury na sylikonówce, zmieniłem na taką na bazie miedzi i temperatura jest w stresie około 60 stopni.

0

Nie jest to raczej błąd pomiarowy, a temperatura nie jest jeszcze krytyczna, ale oscyluje przy górnych granicach, więcej moglibyśmy Ci powiedzieć gdybyś podał pełniejszą nazwę twojego procka, bo różne modele wytrzymują różne temperatury.

Edit: Proponuje przeczyścić trochę kompa szczególnie wentylatorki i ew. jeśli to nic nie da zwiększyć chłodzenie.

0

Okej spróbuję. Czy taką pastę + alkohol( jak mu tam było) do wyczyszczenia starej pasty znajdę w pierwszym sklepie komputerowym?

Edit: Kiedyś już miałem problemy z temperaturą, ale to z powodu że w coolerze było kilogram kurzu. Od tamtej pory czyszczę regularnie.

0

Wydaje mi się, że tak.

0

Ja czyszcze zawsze zmywaczem do paznokci ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1