Gimp cięcie grafiki

Odpowiedz Nowy wątek
2011-08-16 11:58
newgimpowiec
0

Witam,
Mam zaprojektowany szablon strony www w gimpie. W osobnych warstwach mam różne elementy. Jak zrobić w gimpie, aby automatycznie zapisał mi każdą warstwę do pliku o nazwie danej warstwy? Mam ponad 30 warstw i zapisywanie ich z osobna jest kłopotliwe.
Druga ważniejsza sprawa... mam obrazek w jednej warstwie, chcę pozapisywać pewne fragmenty w osobnych plikach; robię to tak:
-tworzę warstwę, rysuję czarny prostokąt o położeniu takim samym jak interesujący mnie fragment obrazka(i tak 10x - różne fragmenty)
-zaznaczam wybrany prostokąt, przechodzę do obrazka, kopiuje, wklejam jako nowy obrazek(+Autocrop image) i zapisuję.
Czasami trzeba poprawić obrazek(położenia fragmentów się nie zmieniają - czarnych prostokątów) i cały etap zaznaczania kopiowania, wklejania, zapisywania trzeba powtórzyć;/ Jest na to też jakaś rada?

Pozostało 580 znaków

2011-08-16 14:00
0

Jak zrobić w gimpie, aby automatycznie zapisał mi każdą warstwę do pliku o nazwie danej warstwy? Mam ponad 30 warstw i zapisywanie ich z osobna jest kłopotliwe.

Zapewne trzeba będzie napisać skrypt do tego, albo poszukać w sieci gotowego: http://flashingtwelve.brickfi[...]cripts/sg-save-all-layers.scm (na szybko znalezione w google)

Pozostało 580 znaków

2011-08-16 14:07
newgimpowiec
0

Wgrywałem już wtyczki tego typu, działający niestety zapisywał warstwy ale z rozmiarami płótna. Przy tym pluginie nie mogę się doszukać gdzie to zapisuje :(

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0