Siec i adresy Mac

0

Częsc.

Jest jakas mozliwosc na sprawdzenie adresów Mac, ktore moga sie laczyc z wybrana siecia?

0

Może sprecyzuje : mam mase dostepnych sieci, ktore pozwalaja sie polaczyc tylko wybranym uzytkownikom. Swoja weryfikacje przeprowadzaja na podstawie adresow mac kart sieciowych. Chce zdobyc jeden z adresow, ktory moze sie z dana siecioa polaczyc, a nastepnei go zduplikowac i... sie samemu podlaczyc.

0

Oczywiście, że jest możliwość sprawdzenia filtrowania po adresach MAC, wystarczy, że się dostaniesz do ustawień rutera :)
Ps. Chyba masz świadomość, że podszywanie się pod cudzego MAC-a jest nielegalne. Poza tym jeśli dwa urządzenia o tym samym MAC-u będą się łączyć z siecią to w najlepszym wypadku u jednego będzie brak połączenia.

0

Bardzo prosto, wystarczy program airodump-ng. Nasłuchuje on pakietów na danym kanale. Oczywiście jak najpierw ustawisz kartę w tryb promiscous.
Na dole programu o ile dobrze pamiętam wyświetla ci hosty i ruch jaki generują w danej sieci. Poobserwować przez jakiś czas, i wnioskować - jak w danej sieci z danego MACa jest non stop dużo pakietów - nie ma sensu się pod niego podszywać. Ale jeśli w tej samej sieci jakiś MAC generuje pakiety np. tylko wieczorami - rano możesz się podszywać bez problemów, wieczorem cię rozłączy za pewne, albo będzie was rozłączało na zmianę.

P.S. Wszystko oczywiście jest bardzo nielegalne i tylko w celach edukacyjnych ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0