Alias email

0

Witam!

Mam własną domenę .pl, wykupioną w home.pl. Chciałbym utworzyć sobie alias email w postaci coś[email protected], poczta przychodząca na ten adres przekierowywana byłaby na moją skrzynkę na gmailu. Czy jest jakaś możliwość utworzenia takiego adresu i przekierowywania poczty za jakieś małe pieniądze / za darmo? home.pl niby oferuje jakąś tam skrzynkę pocztową, ale cena to 50zł rocznie, niby nie tak dużo, ale za to co oferuje to jak dla mnie bezsens.

Z góry dzięki za odp.
piternet

0

Google Apps i masz Gmaila we własnej domenie razem z dostępem do większości Guglowych usług jak YT, Calendar, Picasa, Contacts, Analistycs, Alarms, Video, etc.

0

Dobra, jakoś udało mi się to skonfigurować, chociaż strasznie dużo tych ustawień tam. Mam jeszcze pytanko, czy te rekordy MX też tak długo 'rozchodzą' się po sieci jak DNSy? Bo wysłałem maila na konto użytkownika w Google Aps w mojej domenie, a w skrzynce nic nie ma.

0

no ekhm
MX to typ rekordu DNS więc raczej tak samo szybko ;)

dużo ustawień? Ja pamiętam coś w stylu "dalej", "dalej", "dalej"

0

Spoko, mam dość małą wiedzę na temat sieci, może ktoś zna jakiś ciekawy kurs/książkę w przystępnej cenie?

A jak to jest, że jak z mojego nowego maila wyślę wiadomość do kogoś, to on ją widzi i odbiera, a wiadomości na tamten mail nie dochodzą?

0

Zrób tak - utwórz google apps. Następnie wykonaj jedną skrzynkę. Zrób do niej wildcard. Następnie w utworzonej skrzynce ustaw, by maile zostały wysyłane na twój oryginalny mejl na gmailu - opcje przekierowania. No i tyle. A w gmailu ustaw sobie by wysyłać z maila z twoją domeną. Ja tak mam.

0

Ustawienie przekierowania z gmaila z mailem 'domenowym' na oryginalny to żaden problem, parę klików myszą. Mi chodzi o to, by maile wysyłane na adres coś[email protected] dochodziły do skrzynki, mam nadzieję, że wszystko jest dobrze ustawione i to jest kwestia poczekania tych kilku(nastu) godzin na rozejście się DNSów, jak mówil unikalna_nazwa.

Chociaż z drugiej strony google pisze, że to 'rozejście' nie powinno zająć więcej niż pół godziny, a tymczasem minęło już prawie 3h i maile nadal nie dochodzą.

0

Dobra, chwila, chwila, kompletnie się pogubiłem, opiszę moją sytuację.

Mam domenę: www.puwi.pl, zarejestrowana na home.pl. Nie potrzebny mi żaden świetny hosting, na razie domena tylko do celów testowych/naukowych, więc założyłem konto na cba.pl i tam stoi stronka. Załącznik nr 1 - jak wygląda panel home.pl i ustawianie dnsów itp.

Z tym że, problem jest taki, że jak zaznaczę checkboxa Korzystaj z serwerów DNS innego operatora, to pole Przekierowanie poczty (host/e-mail): jest szare i nie mogę tam nic wpisać. Żeby móc tam coś wpisać muszę zanzaczyć Zaparkuj domenę na serwerach DNS home.pl lub Przypisz domenę do usługi w home.pl. Tylko że wtedy strona nie będzie działać(?) bo jest na innym serwerze i nie będzie przekierowywało z tej domeny na serwer cba.pl?

W pole Przekierowanie poczty (host/e-mail): miałem wpisane:ASPMX.L.GOOGLE.COM/ALT1.ASPMX.L.GOOGLE.COM/ALT2.ASPMX.L.GOOGLE.COM/ASPMX2.GOOGLEMAIL.COM, czyli to co trzeba. Przed chwilą to zmieniłem, no bo jak to jest wpisane to nie ma DNSów - chyba nie będzie działać stronka? Sam już nie wiem...

1

http://who.is/dns/puwi.pl/ -> nie masz ustawionych MX reokrodów.
Aby to zrobić, musisz skorzystać z jakiś serwerów DNS - jak masz domenę na cba, to pewnie jest tam możliwośc zmiany ustawien DNS. Tam właśnie zmieniasz MX rekordy.

A tutaj bonus dla twojej stronki:

0

Nie wiem, czy da radę zmienić te wpisy w cba.pl, bo oni niby mają tam jakąś własną pocztę, która jest beznadziejna. Napiszę do nich maila, zobaczę co odpowiedzą.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0