Intel E5800 - działa wolno

0

Witam!

Piszę na forum z moim problemem gdyż, mówiąc szczerze, wyczerpały mi się opcje. Dziś przyszedł do mnie nowy procesor Intela, dwurdzeniowy E5800 taktowany 3,2 GHz. Ktoś mógłby się zapytać, czemu kupiłem nową dwurdzeniówkę, skoro dziś wszyscy przenoszą się na cztery rdzenie - to kwestia finansów oraz płyty głównej. Używam ASRocka 4CoreDual-SATA2 i obecnie nie mam funduszy na zmianę zarówno płyty jak i procka oraz pamięci. Od razu dodam, BIOS na płycie mam aktualny (v. 2.2 - pobrany ze strony producenta), zaś płyta obsługuje Core2Duo (socket LGA775). Do tej pory jechałem na Intelu 6320 @ 1.86GHz.

  • procek wyjąłem;
  • wstawiam nowy (chłodzenie boxowe, pasta termoprzewodząca);
  • uruchamiam komp, zero problemów.

I teraz zaczynają się jaja. Gry działają wolniej, wszędzie tracę dobre kilka(naście) fpsów. Jestem fanem emulacji i np podczas korzystania z PCSX2 tracę w każdej grze spadek z 59,99 fps na 30+. Myślę sobie, coś jest nie tak. Ale zarówno CCleaner jak i CPUid widzą procesor normalnie.

http://www.bankfotek.pl/view/1024995

1024995.jpeg

Jedyną anomalią jaką zauważyłem to wskazania jakie pokazuje mi Core Temp 0.99 - oba rdzenie niezależnie od tego, czy w spoczynku czy w stresie mają wg niego 48 stopni. Jest to wynik oczywiście błędny bo w tym samym czasie bios pokazuje mi wskazania rzędu 32 stopni na obu rdzeniach.

Help?

0

Temat do zamknięcia, sam już wpadłem na to co było źle ;)

Moim poprzednim procesorem bawiłem się nieco w OC (z 1,8 GHz zrobiłem 2,4 GHz) - w BIOSie pozostały mi stare ustawienia. Po wczytaniu ustawień standardowych wszystko jest już w porządku: 3,2 GHz aż miło ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0